978-83-01-14379-4
Ag2S

Inne wydania

Motywem przewodnim podręcznika jest ewolucyjne i porównawcze podejście do przedstawianych zagadnień. Poczynając od najnowszych koncepcji dotyczących powstania życia po metabolizm dzisiejszych organizmów, Czytelnik dowiaduje się o wspólnym ewolucyjnym pochodzeniu wielu makrocząsteczek, przede wszystkim białek wchodzących w skład rodzin białkowych, oraz o ewolucji i powiązaniach szlaków metabolicznych. Choć motyw ewolucyjny przewija się przez cały podręcznik, został on szczególnie podkreślony w dwóch nowych rozdziałach, dotyczących ewolucji biochemicznej i filogenezy molekularnej, opartej na przyrównywaniu sekwencji aminokwasowych białek i nukleotydowych DNA. Poprzednie wydania tłumaczone były na 12 języków świata.

książek: 1918

Naprawdę nie rozumiem dlaczego nie wydali tego w dwóch tomach. Książka jest tak ciężka, że trudno ją zdjąć z półki, a co dopiero gdziekolwiek zabrać. Bardzo mnie to zniechęcało, gdyż lubię się uczyć w różnych miejscach - nie tylko przy biurku.
Za to skutecznie służyła za blokadę okna, pewnie sprawdzi się też jako stoper do drzwi. :p
Polecam ćwiczenia z hantlami przed wypożyczeniem tej pozycji. :)

Shino11 | 2014-10-22
Na półkach: Nauka, Przeczytane

Książka przeznaczona do nauki biochemii.Wydaje mi się, że najlepsza z obecnych na rynku polskim. Język, w jakim została napisana, podaje wiedzę jak na tacy. Wszystko wyjaśnione w prosty, jasny sposób. Co ważne, autorzy wyjaśniają zagadnienia tak, by były zrozumiałe, logiczne, a nie typowo przeznaczone do nauki na pamięć, dzięki czemu reakcje, mechanizmy przestają być utrapieniem.
Dużym plusem książki jest to, że jest pełna ilustracji, co jest istotne, gdyż wiele zagadnień tej dziedziny zdecydowanie lepiej zobaczyć niż przeczytać. Czytelne, kolorowe schematy, dające się zapamiętać na kilka rzutów oka. Bardzo dobrze mi się z nich uczyło.
Z całej tej Biochemii naukę wspominam dobrze. Poza bogactwem informacji, logicznym i skupiającym się na myśleniu przekazem, podręcznik potrafił mnie zainteresować do tego stopnia, że zabierałam go nad jezioro w wakacje i czytałam jak książkę z literatury pięknej.

Korenia | 2014-02-09

Znienawidzona przez studentów, ale z perspektywy czasu kojarzy mi się przyjemnie ;) Klasyka :P

ravenstag | 2010-07-19
Na półkach: W Kolekcji, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2008

Przystępniej napisana od Harpera, dlatego mimo niepełnych informacji (i przymusu zaglądania do tego drugiego, sztywnego KLOCA)daję pięć gwiazdek. Siewka szara - the best (pozdrawiam serdecznie i trochę współczuję tym, którzy kojarzą o czym piszę bo to znaczy, że wyryli to jak ja i obudzeni w środku nocy wiedzą gdzie co w Stryerze jest)

pannajustynanna | 2015-06-02

Ksiazka jest zadziwiająco przystępnie napisana. W dodatku całkiem przyjemnie się z niej uczy, bo autor co jakiś czas serwuje nam jakieś własne przemyslenia, na przykład zachwyca się jakimś symbolem albo wychwala enzym. To jak narazie najlepsze źródło do nauki biochemii od podstaw jakie znalazłam.

Kaduk | 2012-01-26
Forneuss | 2013-08-24

Zawsze w moim sercu, haha...
A tak na poważnie - dobrze napisana, przystępnie, zrozumiale, zawiera dużo ważnych informacji, wiele można z niej wynieść.
Przeczytana wiele razy, pewnie jeszcze nie raz po nią sięgnę, bo warto.

Marylka | 2011-12-13
Przeczytana: 2008 rok

Książka obowiązkowa dla biotechnologów i nie tylko ;p Niektórzy wykładowcy twierdzą, że jak nie ma co czytać to się sięga po Stryera, ale to chyba lekka przesada;p

Carolen | 2011-12-27

Klasyk nad klasykami z tej dziedziny. Do tej pory nic lepszego jeszcze nie dojrzałam :)

Emerald | 2013-09-02

Moja ulubiona książka z zakresu biochemii. Przeczytałam jak dobrą powieść :)