Krótka historia Iwony Tramp

Seria: Z zegarkiem
Wydawnictwo: W.A.B.
aniaa

Porywająca historia zbuntowanej nastolatki i zarazem pierwsza polska powieść internetowa, współtworzona przez internautów – rówieśników bohaterki. Iwona ma wielkie marzenia, jest młoda i podobnie jak czeska emigrantka o tym samym nazwisku zamierza zajść daleko. Na początek pragnie wyrwać się z prowincjonalnego miasteczka, w którym dorastała. Chce uciec od sfrustrowanych rodziców, demonicznych braci i amantów od siedmiu boleści. Ma dosyć szkoły, która jest jedynie źródłem cierpień, i kolegów, z którymi nie potrafi się porozumieć. Trafia do wielkiego miasta. Poznaje jego mroczne strony oraz ludzi, potężnych i niebezpiecznych, którzy dyktują tu prawa. Iwona nie ma zamiaru stać się ich ofiarą. Postanawia stanąć ponad prawem. Powieść Krystyny Kofty to baśń ery Internetu. Intrygująca historia ambitnej nastolatki jest przypowieścią wykorzystującą tradycyjne baśniowe opozycje: dobra i zła, winy i kary oraz miłości i nienawiści.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=157

Kasia | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Książki niestety nie doczytałam do końca. Nie wciągnęła mnie w ogóle historia Iwony Tramp. Wiele dziewczyn ma podobne rozterki - to prawda, ale sposób opowiedzenia tej historii totalnie nie przypadł mi do gustu. Spodziewałam się czegoś innego, chciałam się utożsamić z Iwoną, ale czegoś mi tutaj zabrakło. Niestety. Bo miałam wielką ochotę zapoznać się z literaturą Pani Kofty. Być może jeszcze spróbuje i liczę na to, że będzie lepiej.

lubka | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

O ile lubię książki p. Kofty, o tyle historia Iwonki mnie zemdliła. Wszystko tu nie tak- antypatyczna bohaterka, jej przeżycia wydumane, żart na siłę, nawet styl kuleje. Nie polecam nikomu.

Agnieszka | 2012-05-14
Na półkach: Z 2001-2011, Proza, Przeczytane
Przeczytana: 2001 rok

"Jeśli środa jest nieudana,
to czwartek może być super"

Książka mnie nie urzekła, nie zainspirowała, nie wzruszyła... Nie poleciłabym jej przyjaciółce.

Ida Nawrocka | 2016-02-19
Sygryda | 2016-01-09