humor, satyra
black_hole

Inspiracją do powstania "Uwiedzionego" w formie książkowej było widowisko telewizyjne "Książę ułomny", jak też spektakl "Mężczyzna do wzięcia", którego fragmenty autor tu wykorzystał. Ta opowieść o wyklętym przez rodzinę księciu, pisana w stylu purenonsensu, zawiera bogaty ładunek refleksji obyczajowych i moralnych. Znakomite pióro autora ukazuje sprawy, które - przedstawione w zwierciadle humoru i satyry - nie są zupełnie abstrakcyjne i mają swoją egzemplifikację we współczesnej obyczajowości.

źródło opisu: Wydawnictwa Radia i Telewizji, 1978.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tadeusz | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

W trakcie czytania nie schodzi uśmiech z twarzy!Bardzo sympatyczna książka!

lolipop13 | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Sympatyczna książeczka pisana w stylu purenonsensu. Przybora odwraca schematy (uwiedziony książę), bawi się słowem i w sposób lekki snuje refleksje na temat obyczajów ludzi i ludzkich postaw. Warto przeczytać, jeśli lubi się poczucie humoru Kabaretu Starszych Panów.

Olu | 2017-03-06
Bianca M | 2017-01-28