Wniebogłosy

Seria: sami swoi
Wydawnictwo: Muza
8372000956
tadeusz, nowak, powieść,

Ballada żebracza Tadeusza Nowaka, w której niezwykły liryzm zderzony został z ostrym, prześmiewczym realizmem, rodem z powieści łotrzykowskiej, potwierdziła raz jeszcze, iż proza tego jednego z największych poetów, nie tylko polskich, XX wieku jest zjawiskiem unikalnym, w którym bogactwo języka i nieskrępowana wyobraźnia wciąż przełamują granice między epiką a liryką, między powieścią a pieśnią dziadowską.

źródło opisu: Muza, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie