Skarb z leśnego grobowca

Wydawnictwo: Skrzat
skarb, cmentarz, przygoda
Jula K

Jajcarz, Rudy, Szopa, i Pędrak nieoczekiwanie natrafiają na starym, leśnym cmentarzu na złodziei, którzy próbują coś ukryć w grobowcu. Zaintrygowani chłopcy podążają śladem szajki i odkrywają, że...
Jeśli jesteś ciekawy, co wydarzyło się w lesie, jaką tajemnicę skrywa stary grobowiec i co za klątwa groziła wsi, to koniecznie sięgnij po książkę, a przygody czterech chłopców na pewno Cię wciągną.

źródło opisu: z tyłu książki

Magdalena | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Świetna opowieść o grupce przyjaciół, którzy odnaleźli skradziony skarb.
Warto się pośmiać, a także zobaczyć jak fajnie kombinują!
Polecam!

DKK_Czytodajnia | 2013-07-17

Powieść pt.: ,,Skarb z leśnego grobowca’’ autorstwa Krystyny Śmigielskiej wydana przez Wydawnictwo ,,Skrzat’’ opowiada o trzymających w napięciu przygodach czterech chłopców mieszkających na wsi: Jajcarza, Rudego, Szopa i Pędraka. Książka posiada jedynie kilka czarno-białych ilustracji wykonanych przez Małgorzatę Pietralik, lecz w żaden sposób nie wpływa to na ogólny odbiór książki.

Pewnego ranka młodzieńcy, zbierając chrust, natrafiają na stary leśny cmentarz. Zauważają tam dwóch mężczyzn zachowujących się dziwnie i podejrzanie. Ciekawi co to za ludzie i co robią przy grobowcu w środku lasu, podążają ich śladem. Chcą dowiedzieć się, jaką tajemnicę skrywa stary cmentarz i co oznaczają niezrozumiałe dla nich słowa tajemniczych osobników.

,,Skarb z leśnego grobowca’’ to bardzo ciekawa, napisana barwnym językiem książka. Autorka przenosi czytelnika w świat pełen niesamowitych wrażeń i emocji. Powoduje, że wspólnie z bohaterami przeżywamy historię, a jednocześnie jesteśmy bardzo...

viola416 | 2015-02-18

super