Wyścig z czasem

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Cykl: Cygańska Korona (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press
The Gypsy Crown
cygańska korona
Leonor

Emilka i Luka, dwoje cygańskich nastolatków wędruje w poszukiwaniu pięciu magicznych talizmanów, które przed laty były ozdobą złotej bransolety, zwanej cygańską koroną. Emilka ma już jeden talizman, który podarowała jej babcia, cygańska królowa Maggi Finch. Podczas niebezpiecznej wyprawy ten zagadkowy talizman przynosi dziewczynie szczęście i nieraz pomaga wyjść cało z opresji. Emilka wierzy w...

Emilka wierzy w moc czarów, po babci ma dar jasnowidzenia, a wspierana siłą talizmanów i sprytem przyjaciół potrafi użyć zaklęcia jako skutecznej broni. Luka jest sceptyczny wobec magii, stawia na siłę rozumu. Oboje niestrudzenie dążą do połączenia pięciu amuletów cygańskiej korony i przywrócenia im tajemniczej mocy, by uratować najbliższą rodzinę, której

źródło opisu: Akapit Press, 2010

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

Amy392 | 2013-09-29
Przeczytana: 29 września 2013

Najkrótsza i najlepsza część! Autorka miała oryginalny pomysł: Romowie, historia, fantastyka i przygoda - czegoś takiego jeszcze nie czytałam. Losy Emilki i Luki, cygańskich nastolatków, poszukujących magicznych talizmanów, niezwykle mnie wciągnęły. Gorąco POLECAM dzieciom, młodzieży , a nawet dorosłym! Naprawdę warto!! Nie zawiedziecie się, gwarantuję!!

Otori | 2016-09-23
Przeczytana: 2013 rok