Tajemnica peronu 13

Seria: Magia bez Harry''ego
Wydawnictwo: Elf
Secret of platform 13
_Olinka_

Pod peronem trzynastym londyńskiego dworca King's Cross znajduje się przejście prowadzące do innego świata. Regularnie co dziewięć lat otwiera się ono na dziewięć dni i ani sekundy dłużej. Tylko przez dziewięć dni mieszkańcy Szerokiego Świata mogą się dostać na tajemniczą wyspę i tylko wtedy mogą ją opuszczać. Tym razem dni otwarte będą szczególne, do Londynu ma bowiem przybyć ekipa...

Tym razem dni otwarte będą szczególne, do Londynu ma bowiem przybyć ekipa ratunkowa, mająca za zadanie odnalezienie i dostarczenie na wyspę księcia, którego przed dziewięciu laty porwano jako niemowlę.

źródło opisu: Wydawnictwo Elf, 2002

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

Ervisha | 2015-08-01

Książkę przeczytałam jako dziecko. Tak na prawdę to nie wiem dlaczego po nią sięgnęłam, gdyż już na sam widok okładki ma się ochotę omijać tę książkę z daleka. Może wypożyczyła dla mnie ją mama? A może wybrała to bibliotekarka? Jakby jednak nie było historia w niej opowiedziana w ogóle mnie nie zainteresowała a wręcz wydała beznadziejna i okropnie nudziła.

Kiedy przypomnę sobie książki Evy Ibbotson, z którymi się zetknęłam... Ojej, po dobrych kilkunastu latach nadal mam to poczucie żenady. Wciągające, ale bardzo głupiutkie, nawet jak na książki dla dzieci.

chanka | 2016-09-08
Julia | 2016-06-17