The End Śmierć Jima Morrisona

Wydawnictwo: Britannica Press
louve

Śmierć Jima Morrisona, charyzmatycznego lidera grupy The Doors, należy do najbardziej tajemniczych wydarzeń w historii rocka. Przez ponad dwadzieścia lat fani i historycy muzyki rockowej zastanawiali się nad niecodziennymi okolicznościami zgonu wokalisty i próbowali odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: Czy rzeczywiście umarł? Teraz, po raz pierwszy w historii, pisarz i fan Doorsów, Bob...

Teraz, po raz pierwszy w historii, pisarz i fan Doorsów, Bob Seymore odpowiada na to i inne pytania w książce „The End”, intrygującej opowieści o ostatnich dniach Morrisona w Paryżu w lecie 1971 roku. Posługując się techniką śledztwa detektywistycznego, Seymore idzie tropem Morrisona, przeprowadza wywiady z kluczowymi postaciami i zbiera dokumentację policyjną oraz zeznania świadków. W książce znajdują się niepublikowane dotąd fragmenty oficjalnych raportów, fotografie z ostatniego okresu życia artysty i wreszcie odpowiedź na pytanie, które fani Doorsów zadają sobie od dwudziestu lat.

źródło opisu: tekst z okładki

źródło okładki: google

Roman Dłużniewski | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Śmierć legendy. Bo Morrison był legendą już za życia. Leży teraz cichutko na Père-Lachaise a na jego grobie ciągle są świeże kwiaty. Warto!

leo_alga | 2016-11-30
Przeczytana: 2001 rok