Hipisi w PRL-u

Wydawnictwo: Cyklady
hipisi, PRL
literatura faktu
Aleksandra

Hippisi - kolorowe "dzieci kwiaty". Władza ludowa od początku traktowała ich jak pasożytów i narkomanów, którzy żyją na koszt państwa. Mimo komunistycznej propagandy jednak potrafili zamanifestować swoją obecność i pozostać wiernymi swoim ideałom. Szczerze i odważnie głosili hasła wolności, pokoju i miłości w ponurej epoce realnego socjalizmu, pokazując że można żyć inaczej, a przynajmniej warto spróbować. Zapoczątkowali ruch małej, wewnątrzgrupowej solidarności. Wprowadzili do szarej codzienności element fantazji, spontanicznej radości i luzu, pozostawiając trwały ślad w sztuce i wielu innych dziedzinach życia.

Książka Kamila Sipowicza to próba przypomnienia kim naprawdę byli hippisi w PRL-u.

"Książka Sipowicza to osobista elegia dla hipisów, ofiar i bohaterów tamtych czasów, skomponowana przez kogoś, kto w tym ruchu sam uczestniczył. Z drugiej strony to okazja do pytania: gdzie dzisiaj są tamci ludzie i co zostało z ruchu, który tworzyli?".
Jerzy Jarniewicz, Gazeta Wyborcza

Zbiór esejów i wywiadów przeprowadzonych przez Kamila Sipowicza. Drugie wydanie poprawione i rozszerzone.

źródło opisu: http://cyklady.com.pl/index.php?str=25&id=175

źródło okładki: http://cyklady.com.pl/index.php?str=25&id=175

Paweł Buczkowski | 2016-10-30
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Jakieś 20 lat temu książkę Kamila Sipowicza czytałbym jak biblię. Tyle tu źródeł moich ówczesnych fascynacji. Posiadając taką wiedzę stałbym się kimś poważanym w lubelskim środowisku nastoletnich posthipisów...

Katarzyna Bysiek | 2012-01-15

Uwielbiam te czasy znane mi oczywiście z opowiadań:)

-Maat-Ka-Ra- | 2011-05-31
Na półkach: 2011, Przeczytane