Gwiezdne dziedzictwo

Okładka książki Gwiezdne dziedzictwo James Patrick Hogan
Okładka książki Gwiezdne dziedzictwo
James Patrick Hogan Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylogia Gigantów (tom 1) Seria: Mistrzowie SF fantasy, science fiction
Trylogia Gigantów (tom 1)
Mistrzowie SF
Inherit the stars
Amber
1993-01-01
1993-01-01
837082157X
Juliusz W. Garztecki
Gwiezdne dziedzictwo

Okładka książki Miesięcznik Fantastyka, nr 29 (2/1985) Joseph Delaney, James Patrick Hogan, Dariusz Tomasz Lebioda, Redakcja miesięcznika Fantastyka, J.R.R. Tolkien, Edmund Wnuk-Lipiński
Miesięcznik Fa... Joseph Delaney, Jam...
Okładka książki Destinies Vol. 3, No. 1, Winter 1981 Jim Baen, Gregory Benford, Dean Ing, James Gunn, James Patrick Hogan, Elizabeth Anne Hull, David Langford, Richard Sean McEnroe, Kevin O'Donnell, Frederik Pohl, James Randi, Charles Sheffield, Robert Silverberg, Norman Spinrad, Eric Vinicoff, Ian Watson
Destinies Vol.... Jim Baen, Gregory B...

Ciekawa wizja rozwoju ludzkości. Świetne opisy badań naukowych - śledziłem je z wypiekami na twarzy, niczym manewry flot kosmicznych Space Opery. Znakomite odkrywanie historii kawałek po kawałku. Rzadki przypadek fantastyki, w której brak konfliktu ( ale odkrywamy wraz z naukowcami echa dawnych starć ) - a książka wciąga jak czarna dziura.

Świetna opowieść o pochodzeniu ludzkości, napisana z naciskiem na odkrycia naukowe oraz dyskusje uczonych. Zaskakujacy zwrot w ostatecznym rozwiązaniu zagadki daje dużo satysfakcji. Polecam nie sugerować się okładką. Ma wspólnego z treścią tyle, co fakt, że ktoś kiedyś, przed nami prowadził wojnę. Samego konfliktu zbrojnego w powieści nie ma. To jest fikcja naukowa przez duże "N".

Znakomita książka. Pierwszy tom zwiastuje świetną trylogię. Polecam!

Znakomita książka. Pierwszy tom zwiastuje świetną trylogię. Polecam!

Świetny cykl, napisany z ogromnym rozmachem - w historii przewijają nam się dosłownie miliony lat trwania układu Słonecznego. Gwiezdne dziedzictwo skupia się na odkrywaniu zaczątków całej historii - czyta się z zapartym tchem od deski do deski i nie sposób się oderwać od książki przed jej skończeniem. Co będzie dalej, co odkryją naukowcy? - świetna.

Niestety chyba za dużo już s-f przeczytałam gdyż autorowi nie udało się mnie zaskoczyć. Szczerze mówiąc denerwowało mnie to, że niby najlepsi naukowcy ludzkości nie mogą wpaść na to co ja i okazują niesamowite zdziwienie przedstawionymi rozwiązaniami.
Pomimo to polecam, historia jest dość spójna, akcja wartka i naprawdę dobrze się czyta, więc sięgnę po następne tomy.

Świetna, wciągająca - jak połączenie powieści detektywistycznej z najlepszą dozą sci-fi, z dodatkami w stylu Danikena i wszystko w pospiesznym pociągu - bo czyta się tak szybko, że aż żal że już się skończyła. Świetny kawałek sci-fi

Książka przygodowa dla ludzi fascynujących się nauką i metodą naukową - istotą przygody jest bowiem odkrycie naukowe i fascynujący proces dochodzenia do prawdy.

Swietne spojrzenie na świat wewnętrzny naukowców, a do tego książka ta nie zawiera wielu jakże częstych w SF logicznych sprzeczności .. to fantastyczna historia, która naprawde mogłaby się zdarzyć.

Zacząłem czytać dość niedbale... nie mogłem się skupić. Ale po kilku kartkach rozmytej fabuły wątek uderza jak grom z jasnego nieba. Niezwykłe odkrycie na Księżycu. Bam! I zaczyna się. Fabuła pleciona jest jak nić pajęcza wokół znaleziska. Tak samo jak naukowcy zaczynają snuć teorie. Poznajemy coraz więcej hipotez które wydają się mieć wiele wspólnego z faktami (faktami świata książki). Nie są to pomysły bezpodstawne. O nie! Badając znalezisko autor rękami naukowców pokazuje jak współczesna nauka potrafi rozszyfrowywać łamigłówki korzystając z wielu dziedzin: lingwistyki, biologii, astrofizyki, anatomii. Ze wszystkich nici powstaje spory kłębek. A potem: trach! Prolog staje się zupełnie jasny - musiałem wrócić i przeczytać go jeszcze raz :) Książka zatem nudziła tylko przez kilka kartek, potem już nie sposób się oderwać wraz postępem prac naukowców. Czas rozpocząć część drugą...

fajna SF z wartką akcją całkiem niezłym pomysłem i plot twistem jeśli spotkacie w bibliotece brać bez chwili wahania dobra lektura na wieczór lub podróż

Genialna pod każdym względem. Moje absolutne TOP 3 jeśli chodzi o SF

Genialna pod każdym względem. Moje absolutne TOP 3 jeśli chodzi o SF

• Science Fiction
  • S-F
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • Przeczytane w formie cyfrowej

Dodaj cytat z książki Gwiezdne dziedzictwo