Klan Cameronów. T. 1-2

Tłumaczenie: Ewa Życieńska
Seria: Seria z kotem
Wydawnictwo: Czytelnik
The Camerons

Są to bogate w wydarzenia dzieje dwóch pokoleń rodu Cameronów, szkockich górników z małej osady Pitmungo. Zawiłe koleje losu, młodość, miłość i ciężkie zmagania z życiem, a także budzenie się świadomości społecznej, składają się na treść tej interesującej książki. Jej autor, współczesny pisarz amerykański, w sposób wyjątkowo plastyczny oddaje atmosferę środowiska górniczego Szkocji z końca ubiegłego stulecia.

źródło opisu: Czytelnik, 1979

źródło okładki: literacki24.pl

Kaklucha | 2013-12-31

Czytane bardzo dawno temu, chyba jako jedna z pierwszych sag rodzinnych w mojej czytelniczej karierze. Z czystym sumieniem polecam!

Nietereska | 2012-03-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z niewielu książek, do których co kilka lat powracam.

Auraa | 2016-06-30
Przeczytana: czerwiec 2016