Długie lata szczęścia

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
A long and happy life
miłość, romans

Inne wydania

Długie lata szczęścia to historia zakochanej dziewczyny z małego miasteczka w Północnej Karolinie. Opowiedziana z klasyczną prostotą i oszczędnością słowa ukazuje inne Południe i innych ludzi niż np. powieści "gwałtownego i okrutnego" Faulknera. Niemniej bogata w obserwacje psychologiczne i przesycona poezją opowieść Price'a dotyka również spraw uniwersalnych.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Własne

książek: 2072
onika | 2012-07-17
Na półkach: Powieści, Przeczytane

Strasznie przygnębiająca książka. W dodatku napisana takim językiem, że boleśnie się odczuwa życie na amerykańskiej prowincji.

nulla | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Powieść jest na pierwszy rzut oka banalną historią dziewczyny zakochanej w chłopaku, która nie jest pewna wzajemności. W związku z tą niepewnością przeżywa różne stany emocjonalne, choć głównie jest nieszczęśliwa. W tle życie rodzinne w bardzo małym miasteczku na amerykańskiej prowincji.
Od czasu napisania tej powieści minęło już wiele lat i świat jest już całkiem inny, a przecież rozterki tej młodej dziewczyny, realia życia w tego typu środowisku wciąż są podobne. To zdumiewa.
Najważniejszy jednak jest sposób, w jaki autor opowiada nam tę starą historię. Szybko zaczynamy czuć to, co czuje nasza bohaterka, przeżywać jej smutki, czuć duszność i beznadzieję miejsca, w którym żyje, a z drugiej strony piękno otaczającej ją natury. Świat nie jest tak prosty, jakbyśmy chcieli i trzeba w nim zawierać mnóstwo kompromisów...
Urzekająca, uzależniająca proza.

Ina Kaa | 2016-07-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Ile razy to było ? Młoda dziewczyna pisze o niespełnionej miłości do słodkiego drania. Wydawałoby się, że to nie może się obronić. Tymczasem wrażliwość młodej bohaterki chwyta za serce. Jej spojrzenie, odkrywa często istotę rzeczy, chociaż zarazem nie potrafi wyrzec się niewinności. Z zaskakującym pięknem i prostotą opisuje zarazem piękno przyrody, jak i stosunki panujące w Północnej Karolinie. Urzekająca książka, proza, która tli się poezją.

Tala | 2013-07-16
Przeczytana: kwiecień 2013

Prawdę mówiąc, wyjątkowo ciężko było mi ocenić "Długie lata szczęścia". Jest to lektura na swój sposób brutalna i bezlitosna, może wiec dlatego ciężko było mi sobie z nią poradzić - w pewien sposób mnie przerosła. Nie mogę jednak określić jej jako przeciętną lub słabą. Po prostu może trafiać do mniejszego grona czytelników.

WeronikaStępkowska | 2016-07-30
Lotta12 | 2016-07-08