klasyka, dzieciństwo, bajka
Ag2S

Książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951.

Opowiadanie to pojawiło się też w tomie "Znajomi z zerówki" oraz "Hihopter".

źródło opisu: http://booklikes.com

źródło okładki: http://booklikes.com

książek: 1990

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC ksiażki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobrą, dziecięcą literaturą.

Kamena | 2014-10-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 2014 rok

Nie przeczytałam tego w dzieciństwie, otóż "Bijacz" trafił mnie rykoszetem!
O tu nim oberwałam.:
- W najmniej spodziewanym miejscu.
Poczytaj mi, eee... Krytyku? 0_o

łaaa!!! Kompletnie o tej książeczce zapomniałam! Może jak dobrze poszukam, to jeszcze ją gdzieś znajdę na strychu lub w piwnicy!

catunga | 2012-11-23

Czytałam jako dziecko :) Pamiętam, że była to mądra i ciekawa książeczka.

madzia | 2012-02-25

poczytaj mi mamo... seria z przed kilkunastu jak nie kilkudziesięciu lat świetne opowiadania...

moniczka_28 | 2011-08-25
Przeczytana: 1990 rok

dzieje stare ale jare!!!!!fajnie sie czytało te opowiadania!!!!

Mateusz Gołębiowski | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Jak to przeczytać?!??!!?!?

| 2012-10-23

"Znajomi z zerówki"

Ewa | 2016-08-24
Pierwsze książki

Wpadł mi ostatnio w oko cytat ze „Znalezione nie kradzione” Stephena Kinga o tym, że nie sposób zapomnieć pierwszej książki, która sprawiła, że zakochaliśmy się w czytaniu. Cytat ten, umieszczony przez nas na FB, wywołał nie tylko falę komentarzy, ale przede wszystkim lawinę wspomnień z dzieciństwa...