Karuzela macierzyństwa

Mother dance
837298154X
matka, macierzyństwo, psychologia
Paula

Autorka napisała książkę o tym, jak to jest być matką - co robi z kobietami macierzyństwo i jak się je odbiera od wewnątrz - z podwójnej perspektywy matki i psychologa. Dzieli się z czytelnikami swymi kompleksowymi doświadczeniami matki; zarówno tymi najlepszymi, jak i najgorszymi, w przeświadczeniu, iż jej szczerość pomoże młodym i przyszłym matkom w przygotowaniach do oczekujących je wyzwań, oraz sprawi, że poczują się one mniej osamotnione na tym niepewnym gruncie. Udowadnia, iż nieuniknione jest popełnianie błędów w macierzyństwie, i być może trzeba wnikliwie przyjrzeć po latach swemu postępowaniu, czasami nawet surowo je oceniając, jednak nie należy się potępiać i zadręczać poczuciem winy, są bowiem różne matki, różne modele rodziny, a także niezliczone problemy i wyzwania stające przed każdą z nich. Oczywiście doświadczenie każdej z nich jest jednocześnie i uniwersalne, i niepowtarzalne; nie ma dwóch identycznych dróg wiodących przez niepewny grunt rodzicielstwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2002

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/karuzela-macierzynstwa.html

Małgorzata | 2016-01-29

Zostałaś matką? I co dalej? Koniec z pracą, spotkaniami z przyjaciółkami, seksem. Tak nas wychowano.... Ta książka nauczy Cię, że chęć powrotu między ludzi jest czymś oczywistym i naturalnym. Miłość do dziecka nie odbiera Ci miłości do życia. Powrót do pracy nie powinien być przyczyną wyrzutów sumienia. Dziecko kiedyś odejdzie z domu, a Ty tam zostaniesz. Dlaczego masz być sama? Dlaczego masz niszczyć życie dziecka domagając się wdzięczności za wychowanie? Przeczytaj jak być matką, żoną, przyjaciółką, jak być sobą.

Renulek | 2011-10-06
Przeczytana: czerwiec 2010

świetny, odstresowujący poradnik, fajnie i przystępnie napisany. polecam wszystkim przyszłym i aktualnym mamom! autorka uświadamia nam rzeczy do których ciężko jest się nam przyznać bo boimy się, że to nie wypada, że inni przez to źle o nas pomyślą itp. polecam, warto przeczytać!

mariola | 2016-10-24
Agat | 2015-10-18