Też jestem mamą

Okładka książki Też jestem mamą Karolina Staszak
Okładka książki Też jestem mamą
Karolina Staszak Wydawnictwo: Virgo poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Virgo
2022-08-23
2022-08-23
poradnik

Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...
Okładka książki Pod świątecznym niebem Kinga Baran, Anita Gierak, Aneta Grabowska, M. Lulewicz, Małgorzata Manelska, Nina Nirali, Adriana Rak, Meridiane Sage, Angelika Ślusarczyk, Dominika Smoleń, Karolina Staszak
Pod świąteczny... Kinga Baran, Anita ...

Macierzyństwo to seria wzlotów i upadków, a niejednokrotnie wydaje mi się, że ponoszę klęskę za klęską. Autorka okazała się dla mnie ogromnym wsparciem. Dzięki niej przypomniałam sobie, że mam takich jak ja jest pełno wokoło mnie, ale często myślę, że tylko ja przeżywam trudne chwile. Staram się koncentrować na sukcesach rodzicielskich, ale wymagam od siebie naprawdę za dużo. Zapominam o sobie, a dzieci są zawsze dla mnie priorytetem. Jednak ważne jest, aby zadbać o siebie, aby mieć siły opiekować się innymi. Refleksyjnie, prawda?

Czytając książkę Karoliny Staszak na plaży, śmiałam się i płakałam. Przypomniałam sobie wiele znanych autorce sytuacji, ciężką ścieżkę pierwszych miesięcy macierzyństwa i nawet bunt kilkulatka. Warto też zwrócić uwagę na odnalezienie siebie i swoich pasji. Czytanie tej książki to dla mnie jak wizyta u terapeuty, pozytywnie mnie pokrzepiła. Jest prawdziwa i życiowa. To mój nowy hit w rodzicielskiej dziedzinie.
Rewelacyjny jest rozdział o dniach nieidealnej matki.

Koniecznie muszę nadrobić pozostałe tytuły tej autorki.

Polecam z całego serca.

@trilingualmotherhood

Niech Was nie zwiedzie kolor okładki dzisiejszej książki - nie znajdziecie tu lukrowanego spojrzenia na macierzyństwo ani świata widzianego przez różowe okulary.

„Też jestem mamą” to książka o życiu. Takim prawdziwym, a nie tym podkoloryzowanym jakie możemy niejednokrotnie oglądać w Internecie. Karolina Staszak opowiada o swoim macierzyństwie, ale też o byciu kobietą, partnerką. O tym jak macierzyństwo potrafi pochłonąć i o tym jak łatwo jest w tym wszystkim zapomnieć o sobie. O tym jak piękna jest miłość matki. I o tym jak bardzo można się oddalić od swego męża czy partnera. O tym, że zadbanie o siebie i skupienie się na swoich potrzebach nie oznacza zaniedbania dzieci.

Gdy sięgałam po tę książkę nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań. Byłam zwyczajnie ciekawa jak macierzyństwo zostało pokazane przez autorkę. Okazało się, że mamy wiele wspólnego i że w swoich troskach czy problemach nie jestem sama. Niby wiem, że inni też mają swoje bolączki, ale bywa, że mam wrażenie, że dany problem dotyczy tylko mnie. A wcale tak nie jest. Podczas lektury miałam momenty, w których się śmiałam, ale też takie, które kazały mi się zatrzymać i pomyśleć. Szczególnie wzięłam do siebie trzecią część, która skupia się na odnajdywaniu siebie. Ja w swoim macierzyństwie zapomniałam o sobie. Od jakiegoś czasu się to zmienia i coraz częściej skupiam się na sobie i swoich potrzebach. Jednak potrzebowałam dużo czasu, żeby coś zmienić w tym kierunku.

Cieszę się, że powstają książki, które nie lukrują macierzyństwa i pokazują te mniej przyjemne aspekty - zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Opisywane historie są naturalne i bliskie niejednej z nas. W końcu autorka też jest mamą.

Kobieta kiedy zostaje mamą, do końca nie wie co ją będzie czekać kiedy przyjdzie upragnione dziecko na świat. Stajemy się super bohaterkami, które 24 h są oddane maleństwu. Nasze życie zmienia się całkowicie i skupiamy się na tej małej istocie. Główną bohaterką książki jest Mama i jej punkt widzenia. Dzięki niej mogłam sobie przypomnieć te chwile kiedy była Łucja malutka i jaki to był ogromny trud jej wychowanie do tej pory.
Wspomina autorka jak ważna była bliskość męża przy porodzie i jaki jest to ogromny wysiłek dla kobiety i najpiękniejsza chwila przytulić dziecko. Pobyt w szpitalu nie należał do najprzyjemniejszych ale wizja powrotu do domu była najważniejsza. Problemy jakie mogą nas spotkać po porodzie związane z maluszkiem nie są niestety do przewidzenia, a nas matki załamują. Dwoje rodziców przechodzi istne trzęsienie ziemi w domu, a brakuje nam dobrego słowa czy podanie ciepłej filiżanki herbaty.
Kiedy maluch urośnie cztery pięć miesięcy i rozszerzamy mu dietę, spotykamy kolejne schody. Bóle brzucha, czy wzdęcia to istna ruletka. Raz jesteśmy w euforii, a zaraz w rozpaczy, od radości po smutek im dłużej jesteśmy matkami tym życie nas coraz bardziej zaskakuje. A co dla was znaczy "spełniony rodzic"? Polecamy ❤️
Katarzyna Kalicka

Bycie mamą – coś pięknego, a jednocześnie niesamowicie trudnego. Szczególnie kiedy widzimy w Internecie kobiety niedługo po porodzie, w nieskazitelnym makijażu, w pięknym ubraniu. Albo mamy małych dzieci, czyściutkich, uśmiechniętych, w cudownych pokojach gdzie wszystko jest idealnie poukładane. Czy aby na pewno tak to wszystko wygląda? No cóż, nie za bardzo, a na zdjęciu wiele da się ukryć, wystarczy trochę cierpliwości, pomysł i odpowiednie programy. Więc jak naprawdę wygląda bycie mamą? To godziny bez snu, brak czasu na skorzystanie z toalety, a jednocześnie łzy szczęścia, kiedy słyszy się to magiczne słowo od dziecka. To chwile, kiedy mamy wszystkiego dość, kiedy pragniemy wyjść, tak jak stoimy, nie oglądając się za siebie, a jednocześnie takie, za które oddalibyśmy wszystko, aby jeszcze się powtórzyły. Chociaż nie raz jest bardzo trudno, są chwile, które wszystko nam nagradzają. Jednak nie jesteśmy tylko mamą, jesteśmy również kobietami, mamy własne pasje i marzenia. Jeśli zapomnimy o sobie, nie będziemy szczęśliwe, a wtedy niezależnie jak byśmy się starały, nie nauczymy bycia tak naprawdę szczęśliwym naszych dzieci.

„Też jestem mamą” to książka, która pokazuje całą prawdę o byciu mamą. Bez ukrywania, bez koloryzowania, bez ubarwiania. Ta książka pozwala nam kobietą zrozumieć, że wcale tak naprawdę rodzicielstwo nie jest cudowną bajką, a chwile ciężkie zdarzają się każdemu. Autorka pokazuje, że słowo MAMA ma wiele znaczeń, wiele obliczy.

Napisana w sposób ciekawy, co sprawia, że czyta się ją naprawdę szybko. Do tego umilają nam to rysunki.

„Też jestem mamą” to książka, którą warto przeczytać, jeśli jesteśmy, planujemy być mamami. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/tezjestemmamawydawnictwo.html

W świecie, w którym bardzo trudno jest sprostać oczekiwaniom dodatkowo jestesmy bombardowani przez środowisko kolejnymi bodźcami. Sami stawiamy przed sobą górnolotne wymagania. Trwamy w niewspierajacym otoczeniu pogodzeni z losem, bo tak musi być.

Ten opis nie dodaje siły, ale zawiera w sobie prawdziwe troski wielu z nas. Gdyby dopisać do nich te z którymi boryka się świeżo upieczona mama balast wydaje się nie do udzwigniecia. 💔

Nic więc dziwnego, że szukamy.
Wsparcia, zrozumienia i empatii.
Tego soczystego: "Ja też. "

Ja znalazłam.
Moim zrozumieniem na początku długiej drogi do akceptacji okazała się literatura i z ogromną przyjemnością podzielę się dziś z Wami kolejną z książek, które trzymają za rękę w tych najtrudniejszych momentach normalizujac przeżywane w rodzicielstwie stany i emocje.

Za książką spod skrzydeł @virgobooks.pl " Też jestem mamą" stoi Karolina Staszak- kobieta, która jak się okazuje potrafi przy pomocy własnej wrażliwości zrozumieć i wesprzeć, również dzieki własnym rodzicielskim doświadczeniom.

Bycie mamą to bezkresna miłość. ❤️
Oddanie, nowe wartościowanie rzeczywistości.
Jest to także niejednokrotnie samotność, wykluczenie i zaniedbanie, nie tylko nie wynikające z własnej decyzji ale narzucone przez zmianę okoliczności, w których niejednokrotnie trudno nam się ogarnąć.

Autorka dzięki swojemu literackiemu warsztatowi przybliża własne bolączki, trudy lat w których niesłusznie uczyła się rezygnowania aż w końcu opanowała sztukę kompromisu i umiejętne odmawianie. Kolejne wymagania jakie stawia przed rodzicem życie są zręcznie przedstawiane i omawiane z życzliwością i wrażliwością nawet najbardziej strudzonych egzystencją czytelnikow.

Gdy znajdujesz książkę, w której połóg jest otoczony prawdą a rodzicielstwo przestaje być tematem w którym może być obecna jedna osoba przekonujesz się, że warto.
Warto edukować.
A w tym przypadku zdecydowanie WARTO sięgnąć po tą książkę. 🤍

Bycie mamą w dzisiejszych czasach wydaje mi się być bardzo trudnym zadaniem. I nie tylko ze względu na to, że łaczymy dom, pracę i wychowywanie dzieci w tym samym czasie lecz ównież dlatego, że MATKI są na celowniku opinii publicznej tak często jak celebryci. Kobiety stały się stale komentowane i krytykowane, niezależnie od życiowych decyzji jakie podejmują.

W nawiązaniu do tego tematu chciałabym pokazać Wam książkę, której główną bohaterką jest każda z nas. ,,Też jestem mamą" autorstwa Karoliny Staszak, @virgobooks.pl. Nikt lepiej nie pokaże Wam całej gamy kolorów macierzyństwa i jego blasków oraz cieni jak matka trójki dzieci.

Idealna lektura dla każdej z nas. Idealna dla kobiet, które każdego dnia stają przed ciężkimi wyborami, trudnymi decyzjami i chwilami zwątpienia, gdy wszyscy wokół oczekują radości i wulkanu energii.

Bycie mamą to prawdziwy rollercoaster, który funduje nam wspaniałe dni wypełnione śmiechem i radością, a na drugi dzień płaczem i uczuciem bezsilności.

Ta książka dla mnie jest wspaniałym podrecznikiem po świecie uczuć i emocji, które stale toczą walkę w każdej z nas. Niesamowita podróż, która rozpoczyna się od pojawienia się dwóch kresek na teście ciążowym i euforii, a później przechodzi w stan, gdy uświadamiamy sobie, czy JA nie zostało przypadkiem zsunięte na dalszy... daleki.. odległy plan.

Pamiętajcie - szczęsliwe dziecko to to, które ma szczęśliwą mamę.

By jeszcze bardziej zachęcić Was do tej lektury muszę dodać, że autorka napisała ją dzięki pewnemu przypadkowemu spotkaniu, podczas którego spojrzała na drugą kobietę sercem a nie oczami. I tego chciałabym nam wszystkim życzyć...

Wydawca: @virgobooks.pl
Data premiery: 23.08.2023

#virgo #karolinastaszak #byćmamą #teżjestemmamą #będęmamą #mama #mamatoja #ciaza #dzieci #bedemama #jestemwciazy #poradnik #macierzynstwo #rodzicielstwo

W nawiązaniu...

• Rodzicielstwo
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Też jestem mamą