Meridian

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fenestra". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amazon
6 (76 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Meridian
anioł, człowiek, śmierć, miłość
angielski
Dulsiatko Mark

Pół-człowiek, pół-anioł, na Meridian Sozu ciąży mroczna odpowiedzialność. Szesnastoletnia Meridian, odkąd pamięta była otoczona przez śmierć. Gdy była dzieckiem, owady, myszy i jaszczurki wślizgiwały się do jej pościeli i umierały. W szkole podstawowej była obwiniana za tragiczny wypadek uczniów z jej klasy. A gdy skończyła szesnaście lat, przed jej domem miał miejsce wypadek samochodowy – i...

Pół-człowiek, pół-anioł, na Meridian Sozu ciąży mroczna odpowiedzialność.

Szesnastoletnia Meridian, odkąd pamięta była otoczona przez śmierć. Gdy była dzieckiem, owady, myszy i jaszczurki wślizgiwały się do jej pościeli i umierały. W szkole podstawowej była obwiniana za tragiczny wypadek uczniów z jej klasy. A gdy skończyła szesnaście lat, przed jej domem miał miejsce wypadek samochodowy – i ciało Meridian wybuchło bólem.

Zanim mogła dojść do siebie, Meridian dowiaduję się, że jest zagrożeniem dla jej rodziny i zostaje wysłana do domu ciotki w Revelation, Colorado. Tam dowiaduje się, że jest Fenestrą – pół-aniołem, pół-człowiekiem, połączeniem między życiem a śmiercią. Ale Meridian i jej obrońca a zarazem miłość, Tens, muszą stawić czoło wielkiemu niebezpieczeństwu, jakim jest Aternocti, ciemne siły, które chwytają bezbronne dusz na krawędzi śmierci i są przyczyną rozpoczynającego się chaosu.

źródło opisu: http://chomikuj.pl/Translate_Team

shiyuki | 2016-06-19

Jedna z takich książek, które powinny być wydane w języku polskim, a niestety nie są. Osobiście "Meridian" czytałam nie po angielsku, a w amatorskim tłumaczeniu w internecie i pomimo tego wydała mi się świetna.
Nie jest to kryminał czy horror (a w takich głównie gustuję), tylko fantastyka, a nawet coś na kształt młodzieżowych powieści o czarodziejach, aniołach i podobnych bzdurach, ale zarzekam się, że lepsza niż wszystkie książki tego gatunku, jakie kiedykolwiek czytałam. Mimo to zyskała o wiele mniejszy rozgłos niż inne Zmierzchy czy Dary Anioła. Dlaczego? Otóż, zadaję sobie to pytanie już długi czas.
Książka opowiada o dziewczynie, która, jak czytamy w opisie, okazuje się być pół-aniołem władającym bramą śmierci. Czy jakoś tak. Ogólnie sam motyw śmierci nie jest dominujący na tyle, na ile bym chciała, a sam klimat nie podchodzi pod swoisty horror, jednak atmosfera towarzysząca podczas czytania jest tak osobliwa i lekka, że czytelnik ma ochotę chłonąć każdy rozdział w jak...

Dulsiatko Mark | 2011-03-09
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 08 marca 2011

Książka mnie nieco zaskoczyła ale pozytywnie, co innego troszeczkę spodziewałam się po opisie. Jak dla mnie trochę brakowało mi momentów intymnych, jedynie pod koniec książki coś się pojawia.
Książkę ogólnie czyta się miło i przyjemnie, a fabuła nie jest aż tak zagmatwana żeby się w niej pogubić.

Mam nadzieję że druga cześć będzie jeszcze bardziej wciągająca i pełna przygód.
Zżera mnie ciekawość dalszych losów Fenestry, Meridian Sozu, która jest oknem wolności dla dusz.
Ze swoim opiekunem u boku Tens`em wyrusza w poszukiwanie innych Fenestr, by wspólnie stawić czołu Aternoctim.

kat_ja | 2012-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Czy warto po nią sięgnąć? Nie wiem. Zależy czego oczekujesz.
Jeśli chcesz, aby to była pełna emocji i przerażających przygód historia... Radziłabym poszukać gdzie indziej. "Meridian" nie rozkręca się tak bardzo. Przydałoby się tego "czegoś". A może tylko mnie się tak wydaję?
Mam wielką nadzieję, że kontynuacja będzie na plus. Oby, bo autorka mnie jednak zaciekawiła. Myślę, że nie straciłam długiego zimowego wieczoru - JA nie zanudziłam się. A czy tak będzie z Tobą? Sprawdź...

pati573 | 2013-12-10

POLECAM :D