Dyplomacja z bliska

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Dyplomacja
Kervyn

Poświęciwszy długie lata dyplomatycznemu rzemiosłu, autorzy pragną przekazać Czytelnikowi garść praktycznej wiedzy, przydatnej zarówno tym, którzy trudną sztukę dyplomacji zamierzają uprawiać, jak i tym, dla których dyplomacja jest światem nieznanym. Przytaczają też wiele anegdot i dyplomatycznych gaf - ku przestrodze pierwszym, a na uciechę drugim.

źródło opisu: www.biblionetka.pl

Oleg Kartzigov | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

W mojej opinii książka wybitna. W tejże łączą się ze sobą: język erudytów z lat 80tych z urzekającą lekkością pióra. Rys historyczny - choć opisany pokrótce - maluje wspaniałe obrazy w wyobraźni. Protokół, obyczaje i świat dyplomacji różnych epok naprawdę wciąga, a ciekawostki i anegdoty dopełniają całości. Czyta się lekko i przyjemnie. Książka napisana bez zadęcia. Gorąco polecam.

Nina | 2011-10-29
Na półkach: 2011 Rok, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2011

Nie spodziewałam się, że ta książka może być aż tak ciekawa. Na pewno wciągnęła mnie w tematykę, ale też wiele nauczyła.

| 2014-12-06
erykcz | 2014-11-01