Legendy hawajskie

klasyka
Marcin

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kasia b | 2018-02-09

Nie ważne -prawdziwe, czy wymyślone przez autora książki - magii tych legend przenosi wprost na upalne hawajskie plaże. I to po moście z tęczy! Język zdaje się wiernie naśladować wieczorne bajania wokół plemiennego ogniska. O Bogach i bohaterach, stworach pięknych i odrażających, a wszystkie równie fantastyczne, a jednocześnie nie pozbawione sensu. A jako bonus - łatwo zgadniemy, skąd w "Triumfie Pana Kleksa" wzięły się koguty i pachnące siostry, i co było inspiracja dla ludzi przyszłości z Roku Potopu"!

julia | 2018-01-16
Przeczytana: 01 lutego 2017

To nie jest ta kategoria legend do których byłam dotąd przyzwyczajona. W zasadzie wszystkie kręcą się wokół wątku Bogini/Królowej Wulkanu. nie pochłonęły mnie te historie zbyt bardzo. może to kwestia tłumaczenia, ale miałam wrażenie że histrie sa nieskładne.

Agata76 | 2017-11-05
Przeczytana: 1990 rok