Mikrobiologia lekarska

6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320020972
mikrobiologia, medycyna
saeglopur

W podręczniku przedstawiono dokonujące się zmiany w mikrobiologii lekarskiej, wynikające z postępu nauki lub też ze zmieniającej się sytuacji ekologiczno-epidemiologicznej na wiecie, a także w Polsce. Oprócz podstawowych informacji o strukturach i czynnościach życiowych drobnoustrojów zamieszczono szczegółowe informacje o bakteriach, wirusach, grzybach i pasożytach oraz ich chorobotwórczości dla człowieka. Drugie wydanie zostało rozszerzone i zmienione, szczególnie w zakresie klasyfikacji, nazewnictwa, możliwości diagnostycznych, a także uzupełnione o nowe rozdziały dotyczące m. in. immunologii infekcyjnej i chemioterapii. Książka przeznaczona jest zarówno da studentów medycyny, jak i lekarzy.

źródło opisu: http://www.medbook.com.pl

Nie pojmuję niskiej oceny, jaką ta ksiażka dostała od czytelnika powyżej. Chyba pomylił dwa pojęcia. Niewątpliwie podręcznika można mieć dosyć, jeśli akurat trzeba zakuwać z niego do egzaminu a brakuje czasu na wyłuskiwanie najważniejszych informacji. Od tego są inne podręczniki! Ale jest to praktycznie jedyny tak obszerny podręcznik mikrobiologii lekarskiej w Polsce znacznie wyprzedzający mocno zdezaktualizowany podręcznik Jabłońskiego. Jedyną poważną jego wada może być to, że podobnie jak inne tego typu podręczniki nie jest uaktualniany i uzupełniany o najnowsze zdobycze wiedzy. Inne podręczniki mikrobiologii lekarskiej tłumaczone zazwyczaj z angielskiego (amerykańskiego) choć dobre i nowoczesne, bywają bardziej ogólnikowe i niewatpliwie "lepsze" do przygotowania do egzaminów. Tyle, że amerykański student ma do wyboru kilkadziesiąt tego typu podręczników aktualizowanych co 2-3 lata. I nie ma problemu z ich nabyciem.

marekdetko | 2016-11-11
greenwildtea | 2014-06-12