Żonglerka tygrysami

Juggling with Tigers
indie, podróż
literatura faktu
gall21

Po latach pracy w agencjach reklamowych na całym świecie Neil Kelly sądził, że widział już wszystko - dopóki nie przyjechał do Indii. Tam jego pomysł na życie został poddany ciężkiej próbie. Indie były dla mnie doznaniem ostatecznym; Krainą Czarów, która wykraczała nawet poza granice olśniewającej wyobraźni Lewisa Carrolla (...). Nie mógłbym napisać tej książki o żadnym innym kraju ani, jak...

Indie były dla mnie doznaniem ostatecznym; Krainą Czarów, która wykraczała nawet poza granice olśniewającej wyobraźni Lewisa Carrolla (...). Nie mógłbym napisać tej książki o żadnym innym kraju ani, jak podejrzewam, o żadnym innym zawodzie- dzieli się ze swoimi czytelnikami, zachęcając ich do poznania jego wielkiej życiowej przygody.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Artur Schodziński | 2015-02-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2015

Miały być Indie widziane oczyma przyzwyczajonego do luksusu dyrektora firmy reklamowej. A w książce znalazłem właściwie tylko opis przeżyć autora. Do tego Anglika, który patrzy przez pryzmat potomka kolonizatorów. Niby jesteśmy w Indiach, ale lak naprawdę siedzimy w biurze, hotelu lub barze. Nie tego się spodziewałem. Już nawet książka Jarosław Kreta “Moje Indie” jest lepsza. Czy warto czytać? Moim zdaniem jest wiele lepszych książek o Indiach, bądź z Indiami w tle. Tę możesz sobie odpuścić.

lirael | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016