Żonglerka tygrysami

Juggling with Tigers
indie, podróż
literatura faktu
gall21

Po latach pracy w agencjach reklamowych na całym świecie Neil Kelly sądził, że widział już wszystko - dopóki nie przyjechał do Indii. Tam jego pomysł na życie został poddany ciężkiej próbie. Indie były dla mnie doznaniem ostatecznym; Krainą Czarów, która wykraczała nawet poza granice olśniewającej wyobraźni Lewisa Carrolla (...). Nie mógłbym napisać tej książki o żadnym innym kraju ani, jak...

Indie były dla mnie doznaniem ostatecznym; Krainą Czarów, która wykraczała nawet poza granice olśniewającej wyobraźni Lewisa Carrolla (...). Nie mógłbym napisać tej książki o żadnym innym kraju ani, jak podejrzewam, o żadnym innym zawodzie- dzieli się ze swoimi czytelnikami, zachęcając ich do poznania jego wielkiej życiowej przygody.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Artur Schodziński | 2015-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 lutego 2015

Miały być Indie widziane oczyma przyzwyczajonego do luksusu dyrektora firmy reklamowej. A w książce znalazłem właściwie tylko opis przeżyć autora. Do tego Anglika, który patrzy przez pryzmat potomka kolonizatorów. Niby jesteśmy w Indiach, ale lak naprawdę siedzimy w biurze, hotelu lub barze. Nie tego się spodziewałem. Już nawet książka Jarosław Kreta “Moje Indie” jest lepsza. Czy warto czytać? Moim zdaniem jest wiele lepszych książek o Indiach, bądź z Indiami w tle. Tę możesz sobie odpuścić.

Iskra | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Indie widziane oczami człowieka z zachodniego świata. Twardogłowy Angol-ignorant pokazuje brak szacunku i otwartości umysłu na inną kulturę.
Myślenie autora jest bardzo prościutkie.Parafrazując inżyniera Mamonia, autorowi podoba się to co on zna, a wszelką inność postrzega jako dziwactwo i zacofanie.
A kim jest autor? Fachowcem od mało ambitnych spotów reklamowych, człowiekiem, który nie wyobraża sobie zabawy bez alkoholu i wydaje kupę kasy na pierdoły, a wszystko na oczach ludzi, którzy za kasę jaką autor wydał na szampana, żyją przez cały tydzień.
Pytanie kto tu jest dziwakiem?

Devaam | 2018-01-18
Jola | 2017-04-23