Piekło jest gdzie indziej

83-7337-546-5
reportaż, islam
literatura faktu
Aneta

Beata Pawlak była reporterką, odbyła liczne podróże na Wschód, gdzie udało się jej bliżej poznać tamtejszą kulturę i styl życia. W trakcie jednej z swych podróży po Azji zginęła w wyniku zamachu terrorystycznego na hotel. Tuż przed wyjazdem zdążyła przygotować tę książkę , która stanowi swoisty zapis jej kontaktów z kulturą islamu. Łączy w niej wiedzę z wrażliwością, pasję z odpowiedzialnością, pracowitość z niezwykłą determinacją, aby objaśnić ten świat, co nadaje książce niezwykły charakter.

Katherina87 | 2012-11-22

Cykl reportaży ze świata islamu, publikowanych wcześniej w Gazecie Wyborczej, przygotowany przez Beatę Pawlak do druku przed jej otatnią podróżą. Dawno temu pożyczyłam swój egzemplarz komuś (nie pamiętam komu), kto niestety zapomniał mi książkę zwrócić. Niedawno udało mi się odkupić książkę w antykwariacie internetowym :)
Ryszard Kapuściński napisał, że to "piękna, mądra i wolna od stereotypów książka..."

ilona | 2016-10-31
guappa | 2015-12-27