Pustynna miłość. Ich dwoje z Saharą w tle

Impossible Journey. Two Against in Sahara
pustynna, miłość
literatura faktu
dona

Po krótkiej znajomości i pospiesznym ślubie Anglik i Włoszka wybierają się w podróż, która jednak nie przypomina tradycyjnego miesiąca miodowego. Zaplanowana trasa wiedzie przez Saharę od Atlantyku po Nil, a jedynym środkiem lokomocji mają być wielbłądy. Wcześniej żaden spośród nsara, czyli chrześcijan nie przemierzył w ten sposób największej pustyni świata. Młodej parze nie wróżono zrealizowania zamiaru, zwłaszcza delikatnej dziewczynie, przywykłej do wygodnego życia. Podczas dziewięciomiesięcznej podróży oboje rzeczywiście muszą stawiać czoła okrucieństwu pustyni, a przy tym godzić swe odmienne temperamenty i uczyć się niełatwej sztuki bycia mężem i żoną. Dlatego do końca pozostaje zagadką, czy parze wędrowców uda się pokonać Saharę i czy ich małżeństwo przetrwa tę wielką próbę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Edyta Zawiła | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Niezwykła wyprawa, którą odbyłam z pisarzem Michaelem Asherem i jego świeżo poślubioną małżonką przez Saharę od Atlantyku do Nilu. Podróż trwała 9 miesięcy po ponad 7000 km bezdroży pustynnych...gdy zaczynaliśmy tę wyprawę byliśmy sobie obcy na zakończenie byliśmy jednością....Polecam tę magnetyczną historię.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Głównymi bohaterami książki „ Pustynna Miłość” jest młoda para Mejk z pochodzenia Anglik oraz Włoszka Marinetta. Pewnego dnia bohater zostaje wezwany do biura
UNICEF-u, aby udzielić wszelkiej pomocy związane z wyprawą na wielbłądy przedstawicielom tej organizacji .Tego samego dnia na swej drodze spotyka temperamentną Włoszkę jak się później okaże swoja przyszłą żonę . Na tych dwoje los zsyła „ strzałę Amora” .Dlatego po niespełna 5 miesiącach postanowili nie czekać ani chwili dłużej chcąc sformalizować swój związek pobierają się . Marzeniem Mejka było przemierzenie największej pustyni świata. W momencie podjęcia decyzji o małżeństwie , jego plany nieznacznie się zmieniły , ponieważ jego zona nie zamierza czekać na niego w domu tylko wyruszyć razem z nim . Anglik ma świadomość ze Marinetta jest zbyt krucha ,aby dała rade wytrzymać wszelkie trudy związane z wyprawa . Mimo to kobieta jest nie ugięta . Dlatego jego podroż zamienia się w ich podroż . Jak głosi przysłowie...

Andrzej2020 | 2016-12-25

O ile dobrze pamiętam, oni pobrali się specjalnie/głównie na tą wyprawę.
I ruszają w drogę. Do pokonania mają długą drogę, przez tereny, gdzie niewielka pomyłka może doprowadzić do śmierci. Wędrówka jest ciężka. Najmują przewodników, niektórzy z nich są niekompetentni, ważny jest tylko zarobek. Dodatkowym niebezpieczeństwem są ludzie. Lokalne plemiona może już nie napadają na wędrowców, ale może tak. Wędrują przez tereny ogarnięte wojną domową, kilka razy muszą przekonywać lokalnych dowódców i urzędników (część z nich zgadza się na podróż, ale samochodem).
"Miesiąc miodowy, ale bardzo mało w nim miodu"

Opis podróży zrównoważony. Bohaterowie nie "filozofują" zanadto, sprawy "techniczne" opisane są jako przybliżające tematykę, bez ambicji napisania przewodnika "Kompletny przewodnik przejścia pieszo przez Saharę".

profix | 2016-08-20
Mirek Wołoszyn | 2016-07-18