Pustynna miłość. Ich dwoje z Saharą w tle

Impossible Journey. Two Against in Sahara
pustynna, miłość
literatura faktu
dona

Po krótkiej znajomości i pospiesznym ślubie Anglik i Włoszka wybierają się w podróż, która jednak nie przypomina tradycyjnego miesiąca miodowego. Zaplanowana trasa wiedzie przez Saharę od Atlantyku po Nil, a jedynym środkiem lokomocji mają być wielbłądy. Wcześniej żaden spośród nsara, czyli chrześcijan nie przemierzył w ten sposób największej pustyni świata. Młodej parze nie wróżono zrealizowania zamiaru, zwłaszcza delikatnej dziewczynie, przywykłej do wygodnego życia. Podczas dziewięciomiesięcznej podróży oboje rzeczywiście muszą stawiać czoła okrucieństwu pustyni, a przy tym godzić swe odmienne temperamenty i uczyć się niełatwej sztuki bycia mężem i żoną. Dlatego do końca pozostaje zagadką, czy parze wędrowców uda się pokonać Saharę i czy ich małżeństwo przetrwa tę wielką próbę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Edyta Zawiła | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Niezwykła wyprawa, którą odbyłam z pisarzem Michaelem Asherem i jego świeżo poślubioną małżonką przez Saharę od Atlantyku do Nilu. Podróż trwała 9 miesięcy po ponad 7000 km bezdroży pustynnych...gdy zaczynaliśmy tę wyprawę byliśmy sobie obcy na zakończenie byliśmy jednością....Polecam tę magnetyczną historię.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Głównymi bohaterami książki „ Pustynna Miłość” jest młoda para Mejk z pochodzenia Anglik oraz Włoszka Marinetta. Pewnego dnia bohater zostaje wezwany do biura
UNICEF-u, aby udzielić wszelkiej pomocy związane z wyprawą na wielbłądy przedstawicielom tej organizacji .Tego samego dnia na swej drodze spotyka temperamentną Włoszkę jak się później okaże swoja przyszłą żonę . Na tych dwoje los zsyła „ strzałę Amora” .Dlatego po niespełna 5 miesiącach postanowili nie czekać ani chwili dłużej chcąc sformalizować swój związek pobierają się . Marzeniem Mejka było przemierzenie największej pustyni świata. W momencie podjęcia decyzji o małżeństwie , jego plany nieznacznie się zmieniły , ponieważ jego zona nie zamierza czekać na niego w domu tylko wyruszyć razem z nim . Anglik ma świadomość ze Marinetta jest zbyt krucha ,aby dała rade wytrzymać wszelkie trudy związane z wyprawa . Mimo to kobieta jest nie ugięta . Dlatego jego podroż zamienia się w ich podroż . Jak głosi przysłowie...

profix | 2016-08-20
Mirek Wołoszyn | 2016-07-18