Top modelka 2: Nie chcę być dziewczyną z wybiegu

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Top modelka (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Airhead: Being Nikki

Ciąg dalszy niewiarygodnych perypetii mózgowca w ciele top modelki w nowej powieści autorki bestsellerowego Pamiętnika księżniczki. zakopana po uszy w książkach siedemnastoletnia Emerson, która po dziwnym wypadku obudziła się w ciele supermodelki, coraz częściej przekonuje się, że życie w blasku jupiterów wcale nie jest tak wspaniałe. zwłaszcza, że najbardziej fantastyczny chłopak, jakiego zna, nie darzy dziewczyn z wybiegu specjalnym szacunkiem...

Katia | 2011-03-30
Przeczytana: 29 marca 2011

Nie podzielę zdania innych wypowiadających się tu czytelników. Dla mnie chyba właśnie drugi tom "Top modelki" jest najlepszy (chociaż jestem dopiero w połowie części trzeciej).
Em już tak bardzo nie 'szamocze' się ze swoimi myślami, coraz bardziej przywyka do swojego nowego ciała i nowego życia. A to sprawia, że jako bohaterka bardziej zjednuje sobie moją sympatię, przekonuje mnie do siebie, tak samo, jak ona przekonuje się do życia Nikki Howard.
Również inne postacie zyskują - niezwykle urocza Lulu, seksowny jako 'superzłoczyńca' ;-) Christopher, no i świetna świeża postać biologicznego brata 'prawdziwej' Nikki, Stevena.
Dopiero w tym tomie poczułam, tak naprawdę, jak może czuć się supergwiazda, którą Emerson aka nowa Nikki stała się z dnia na dzień. W moim odczuciu nieco męczące wątki rodzinne czy szpitalne nie przytłaczają już tak bardzo jak w części poprzedniej, bowiem są zgrabnie zredukowane na korzyść wychodzących na pierwszy plan blasków i cieni sławy.
Nie ukrywam, że...

Grafitowa_ | 2010-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 31 lipca 2010

Pierwsza części była lepsza. Jednak w tej części sporo się wyjaśniło.
Momentami byłam zaskoczona a nawet smutna.
Em zrobiłam się bardziej twarda. I bardziej ją polubiłam.
Meg Cabot jest mistrzynią trzymania w napięciu. Całe szczęście, że mam przy sobie trzecią część. Inaczej bym nie wytrzymała.

Martha Oakiss | 2013-01-26
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 stycznia 2013

„Em, nie chcę być niemiła, ale myślałaś kiedyś, żeby przejść na dietę? Twój tyłek jest tak wielki, że prawie nie można cię minąć w korytarzu. Może powinnaś sobie powiesić tabliczkę z napisem ?”

Zastanawia mnie czasem, na jakiej zasadzie polskie wydawnictwa tłumaczą tytuły zagranicznych książek. Czasem mają one ze sobą coś wspólnego, nie przeczę. Czasem jednak mogą kojarzyć się z zupełnie inną fabułą. „Being Nikki”, czyli „być Nikki” świadczy o zmianie sposobu życia, o podszyciu się w kogoś innego. „Top Modelka”, cóż, kojarzy się jedynie z modą i hipnotajzing ajs  Te dwa tytuły wzajemnie się dopełniają i tworzą prawdziwy obraz serii autorstwa Meg Cabot.

„Nie chcę być dziewczyną z wybiegu” to drugi tom serii o Emy Watts i Nikki Howard. Em była kiedyś typową chłopczycą zakochaną i swoim kompanie od gier komputerowych. Nikki natomiast była piękną modelką, której ciało, obrane jedynie w skąpe bikini, znajdowało się na okładkach wszystkich magazynów. Obie panie się spotkały i...

To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Zbrodnie w rozmiarze XL”
Jednak pierwsza z serii Top Modelka jaką przeczytałam. Zaczęłam od części drugiej, bo pierwszej na razie nie posiadam, ale mam trzecią część, którą niedługo na pewno przeczytam.
Druga część czyli Top Modelka „Nie chcę być dziewczyną z wybiegu” jest świetną lekturą na kilka godzin ( w takim czasie ja to przeczytałam, ale każdy ma inne tempo). Bardzo podobała mi się tematyka książki i wątki w niej zawarte. Trzyma w napięciu jak kryminał, ale nie jest to ten gatunek.
Podsumowując polecam tą książkę każdemu kto lubi tematy związane z modelingiem, ale nie tylko.
Na pewno przeczytam też inne książki tej autorki.

SeaGoddess | 2012-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Druga część jest nawet ciekawsza od pierwszej!
Em ma coraz więcej kłopotów. Ma dość życia supermodelki, swojej bezsensownej miłości do dawnego przyjaciela i ciągłych problemów ze Starkiem. Tym bardziej, gdy okazuje się, że to dopiero początek kłopotów, w które wpakowała się szesnastoletnia dziewczyna...
Akcja nie pozwala na długo oderwać się od powieści. Jeszcze bardziej zakręcone perypetie Em, od trzech miesięcy żyjącej w ciele sławnej modelki Nikki Howard, doprowadzają zarówno do śmiechu jak i łez wzruszenia. Jak zwykle Meg Cabot potrafi niesamowicie pokierować uczuciami czytelnika i wciągnąć go w przyjemną lekturę każdej swojej powieści. Tego nie można odłożyć, nie poznawszy zakończenia!

anymore | 2014-01-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Super. Oryginalny pomysł na książkę. Dalsze przygody Em/Nikki

Klaudia | 2010-11-04

Część o wiele lepsza od poprzedniej. Emmerson przyzwyczaiła się już trochę do ciała modelki, ale... Pojawił się brat prawdziwej Nikki Howard i pojawiły się też problemy. Matka Nikki zniknęła i nikt nie wie co się z nią dzieje i o zgrozo! Lulu zakochała się w Stevenie. Podobał mi się wątek Christophera, który w końcu zrozumiał, że kochał Emmerson, i, że ona nadal żyje. Niestety okazało się, że prawdziwa Nikki żyje w innym ciele i chce z powrotem odzyskać Brandona, który myśli, że to Emmerson do niego pisze... Wszystko pomieszane, ale wraz z czytaniem się rozwiązuje. Lecz Emmerson zostaje porwana.

India | 2010-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Zarówno jak poprzednia część, książka zawiera dużo niespodzianek i zwrotów akcji. Całkowicie odmóżdża, zabiera Nas do zupełnie innego świata. Pisana lekkim językiem, idealna na urlop, wakacje, chłodne, zimowe wieczory.

Caroline | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Fabuła niby bez sensu, ale i tak przyjemnie się czytało. Pomimo 21 lat na karku mam chyba jakiś sentyment do Meg Cabot ;D

red_diva | 2015-10-08
Na półkach: Romans, Fantasy, E-book, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Przeczytałam pierwszą część, to oczywiście sięgnęłam po następne :)