Nie chcę być dziewczyną z wybiegu

Okładka książki Nie chcę być dziewczyną z wybiegu Meg Cabot
Okładka książki Nie chcę być dziewczyną z wybiegu
Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Top modelka (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Top modelka (tom 2)
Airhead: Being Nikki
Amber
2009-01-01
2009-01-01
Agnieszka Kabala

Druga część zatytułowana "Nie chcę być dziewczyną z wybiegu" zawiera zdecydowanie więcej wątków. Poznajemy nowe osoby m. in. brata i matkę Nikki. Tytuł świadczy o niechęci bohaterki do swojego nowego ciała. W końcu musi udawać supermodelkę, która powiedzmy szczerze była jędzą. Nie liczyły się dla niej przyjaźnie, ciągle czegoś chciała i sypiała z każdym chłopakiem, który był przystojny.

Książka jest lekka i przyjemna. Szybko się ją czyta, dodatkowo jest wciągająca.

Em uczęszcza do swojej starej szkoły jako modelka. Spotyka tam swoją młodszą siostrę i ukochanego Christophera, któremu za wszelką cenę chce uświadomić, że to właśnie ona, jego stara przyjaciółka w nowym ciele! Nie może ujawnić tego wprost, gdyż jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo. Tajemnica jest silnie ukrywana przez ogromne korporacje, dlatego ludzie widzą w niej tylko pustą modelkę. Dziewczyna wpada w nowe kłopoty. Pojawia się brat Nikki <Steven> z wiadomością, że "ich" mama zaginęła. Do tego są w niej zakochani dwaj koledzy "po fachu", koleżanka z branży chce się na niej zemścić, a siostra domaga się wyjaśnienia wszystkich zaistniałych sytuacji. Ponadto dziewczyna nie może normalnie spędzić świąt z rodziną. Żeby odnaleźć mamę Stevena Nikki zwraca się o pomoc do Christophera. Ten żąda od niej w zamian cenne informacje, które pomogłyby mu w zniszczeniu Stark Enterprises. Chłopak chce bowiem pomścić "śmierć" Em. Po włamaniu się do ich systemu Christopher dowiaduje się o wszystkim <między innymi o przeszczepie mózgu> i pomaga dziewczynie w odnalezieniu mamy Stevena. Pewnej nocy wpadają na trop. Okazuje się, że korporacja Stark coś ukrywa. Ich tajemnicą jest celowe zlikwidowanie prawdziwej Nikki!

Fabuła niby bez sensu, ale i tak przyjemnie się czytało. Pomimo 21 lat na karku mam chyba jakiś sentyment do Meg Cabot ;D

Przeczytałam pierwszą część, to oczywiście sięgnęłam po następne :)

Przeczytałam pierwszą część, to oczywiście sięgnęłam po następne :)

Bohaterka wtopiła się w końcu w rytm życia Nikki, ale i tak zachowuje się czasem durnie. Ogółem pierwsza część dawała lepsze światło na nią

bardzo gorąco polecam<33

bardzo gorąco polecam<33

Lepsza od pierwszej części, ale czytałam lepsze powieści tej autorki.

Lepsza od pierwszej części, ale czytałam lepsze powieści tej autorki.

Super. Oryginalny pomysł na książkę. Dalsze przygody Em/Nikki

Super. Oryginalny pomysł na książkę. Dalsze przygody Em/Nikki

Bardzo interesująca książka ♥♥
Ale nie zaskoczyła mnie jakoś bardzo ♥♥

Bardzo interesująca książka ♥♥
Ale nie zaskoczyła mnie jakoś bardzo ♥♥

Koham tą książkę! Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po trzeci tom tej powieści.

• Młodzieżowe
  • 2011
  • Meg Cabot

Dodaj cytat z książki Nie chcę być dziewczyną z wybiegu