Życzenie

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życzenie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bukowy Las
Wish
978-83-62478-02-6
Sara

Olivia Larsen rozpacza po śmierci bliźniaczej siostry Violet… aż do chwili, gdy na progu jej nowego domu w San Francisco zjawia się piękna, tajemnicza suknia. Nie tylko wygląda magicznie, ale i ma czarodziejską moc. Potrafi spełnić jedno życzenie Olivii, ona zaś nie pragnie niczego innego, jak tylko powrotu siostry z zaświatów. Mając znów Violet u swego boku, otrzymuje wraz z siostrą drugą szansę na życie. Wkrótce okazuje się, że obie siostry mają jeszcze do dyspozycji dwie suknie – i zostały im jeszcze dwa życzenia. Lecz czary nie mogą rozwiązać wszystkich problemów. Olivia jest zmuszona stanąć twarzą twarz ze swymi demonami, aby nauczyć się znów śmiać, kochać i żyć.

Magdalena | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Świetna książka! Warto ją przeczytać. Taka niesamowita, a jednak prawdziwa, ale niesamowita xD. Wzruszająca, wesoła i o prawdziwym życiu, chociaż z małą nutką magii, która wcale nie jest w tej książce taka ważna.
Gorąco polecam.

TINA1912 | 2015-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2015

Marzenia... Kto ich nie ma? Niektórzy marzą o wygranej na loterii, inni o nowym ubraniu. Olivia Larsen też miała marzenie. Kiedy tajemnicza krawcowa uszyła dla niej sukienkę, dziewczyna odkryła, że ma ona moc spełniania życzeń. Jej pierwszym życzeniem jest, by ukochana, niedawno zmarła siostra wróciła do świata żywych. Gdy jej marzenie się spełnia, Olivia dostaje jeszcze dwie magiczne sukienki. Może spełnić swoje kolejne dwa życzenia...
Książka przepełniona magią, która jednak nie schodzi na pierwszy plan. Głównym tłem książki jest nastoletnia Olivia i jej problemy, takie jak miłość do chłopaka, zakochanego w innej dziewczynie czy akceptacja w nowej szkole. Opowieść bardzo ciekawa, jednak nie przypadła mi do gustu główna bohaterka. Olivia to dziewczyna typu "O mój Boże ja się boję, ja tego nie zrobię!" brakuje jej odwagi czy jak to ujęła jej siostra, Violet "życia pełną piersią". Książka o ciekawej tematyce, poruszająca wiele problemów.
Ocena:
Język 7/10
Treść 8/10
Bohaterowie...

mroźny_poranek | 2016-02-03
Przeczytana: 01 lutego 2016

Każdy z nas posiada choćby jedno marzenie, nie mówiąc już o kilku.
Pytanie, czy gdybyśmy otrzymali możliwość spełnienia trzech z nich, umielibyśmy dobrze wybrać?

Książka "Życzenie" to opowieść właśnie o spełnieniu trzech życzeń, które Olivii, głównej bohaterce, maja szansę się spełnić.
Rzecz jeszcze o tyle dziwna, że są one ukryte w motylach naszytych na trzech sukienkach.

Pozycja przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży.
Jednakże przyznam, że - chociaż nie jestem już młodzieżą - bardzo dobrze mi się ją czytało.
Może i nieskomplikowana fabuła, w której główną rolę zajmują miłosne perypetie młodych ludzi, to jednak miło spędziłam z nią czas.
Momentami również była nawet wzruszająca i choć życzenia, które spełniły się Olivii, były nierealne, to jednak przeczytałam z przyjemnością.

Patsy | 2010-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2010

Książka stała mi się szczególnie bliska, ponieważ bohaterka przeżywa wiele trudności, ale stawia im czoła. Ostatnio mam do czynienia z wieloma problemami (nie straciłam nikogo, tak jak główna postać), napadła mnie chyba jesienna depresja. "Życzenie", choć nie wydawało mi się szczególnie ambitną pozycją, trafiło do mnie w odpowiednim momencie =).

Olivia po śmierci siostry bliźniaczki, próbuje powrócić do normalnego życia. Jednak ani jej samej, ani jej rodzicom to się nie udaje. Po przeprowadzce do nowego domu w San Francissco, dziewczyna w poszukiwaniu krawcowej, trafia na dziwny lokal, który przesyła jej sukienką inną, niż tą którą dała do naprawy. Olivia, nie mając wyboru, ubiera się w nią i wyrusza na przyjęcie, z którego wraca wraz z siostrą-duchem. Wkrótce okazuję się, że nie było to jedyna szansa na wypowiedzenie życzenia, ma ich jeszcze dwie. Jednak, gdy życie komplikuje się bardziej niż można z początku przypuszczać, limit ten może nie wysterczać.

Jedną z rzeczy, które...

Natalia M | 2012-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2012, Z biblioteki
Przeczytana: 11 listopada 2012

Nie tak dawno publikowałam opinię drugiej części cyklu 'Życzenie' - "Złudne marzenia". Tak się złożyło, że najpierw przeczytałam drugą, a dopiero teraz pierwszą część. Stało się tak dlatego, że wchodząc do biblioteki zauważyłam obie książki p. Bullen i przeczytawszy opisy postanowiłam, iż najpierw przeczytam chudszą książkę, żeby zorientować się czy powieści tej autorki mi się podobają. W opisach książkach wspólne są tylko magiczne sukienki, więc w sumie nic wielkiego się nie stało.

Po dzieła Alexandry Bullen sięgnęłam z czystej ciekawości oraz poniekąd z nudów. I szczerze powiedziawszy tak średnio mi się podobały, chociaż pomysł na powieści jest ciekawy.

"Życzenie" w sumie było gorsze niż "Złudne marzenia". Główna bohaterka - Oliwia - była trochę taka "sflaczała". Bała się wielu rzeczy i nie umiała mówić nie (można by powiedzieć, iż była nie asertywna). Jeszcze gorszą postacią była jej siostra - Violet. Na każdym kroku mnie denerwowała.

Język prosty i 'lekki',...

anymore | 2014-01-27

Nawet fajna książka. Opowiada o losie Olivi Larsen, która przeprowadza się do nowego domu w San Francisco wraz z rodzicami po śmierci swojej siostry, bliźniaczki Violett. Spotyka jedną krawcową, która pomaga ludziom. Dostaje od niej magiczną suknie, która spełnia życzenia. Do wykorzystania ma 3 suknie = 3życzenia.

AliSha | 2012-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Gdybyś dostała magiczną sukienkę o co byś poprosiła??

Olivia Larsen rozpacza po śmierci bliźniaczej siostry Violet... aż do chwili, gdy na progu jej nowego domu w San Francisco zjawia się piękna suknia. Wygląda magicznie i w dodatku posiada czarodziejską moc. Potrafi spełnić jedno zyczenie Olivii, ona zaś nie pragnie niczego innego, jak tylko powrotu siostry z zaświatów. I jej marzenie zostaje spełnione. Wkrótce okazuje się, że dostaje jeszcze dwie magiczne sukienki- i może wypowiedzieć dwa najgłebsze zyczenia. Lecz życie to nie bajka i czary nie moga rozwiązać wszystkich problemów. Olivia jest zmuszona stanąć twarzą w twarz ze swymi demonami, aby nauczyć się żyć w zgodzie ze sobą, śmiać się i kochać.

Ksiązka na samym początku wydawała mi się cholernie nudna i nie wciągająca, gdyż akcja książki na początkowych rozdziałach ciągnęła się nie miłosiernie. W dodatku było sporo błędów w pisaniu i pare niespójnych zdarzeń. Po około 10 rozdziałach akcja powoli nabierała tepa, aby w...

Ania | 2011-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2011

Na początku w ogóle nie wiedziałam, że taka książka istnieje. Nie słyszałam o tej autorce ani o jej innych książkach. Jednak dobrze zrobiłam, że przeczytałam tą książkę. Dla niektórych książki o życzeniach i magicznych sukienkach mogą być przereklamowane lub całkowicie nieinteresujące. Autorka jednak postarała się. Książkę czytałam z wielkim napięciem.

Olivia rozpacza po śmierci swojej bliźniaczej siostry Violet. Przeprowadza się wraz z rodzicami do San Francisco, a tam na progu jej domu znajduje sukienkę. Sukienka jak się pózniej okazuje ma magiczną moc i potrafi spełniać życzenia. Olivia nie pragnie niczego innego jak powrotu siostry. Jej marzenie zostaje spełnione. Wkrótce dowiaduje się, że może jeszcze wypowiedzieć dwa życzenia dzięki dwum magicznym sukienkom. Jednak życzenia nie rozwiązują wszystkich problemów. Czy Olivia nauczy się żyć bez siostry i magicznych sukienek?

Język powieści jest ładny, łatwo można zrozumieć co autorka miała na mysli. Temat książki jest niby...

Linka090 | 2014-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2014

"Życzenie" czyli książka , z której można było wycisnąć o wiele, wiele więcej a pozostawiła duży niedosyt.
Ciekawy motyw sukienki spełniającej życzenia , w dodatku śmierć ukochanej bliźniaczki , nowe miasto , nowa szkoła, z początku na prawdę książka wydawała się interesująca. Niestety z rozdziału na rozdział była coraz bardziej nudna .Brak dobrej akcji zaczął mnie przytłaczać.Naprawdę miałam nadzieje,że za chwile wydarzy się coś tak spektakularnego,że nie będę mogła oderwać się od lektury. Jak na moje oko nic takiego nie miało miejsca. Pojawiał się chwilowy problem , dosyć szybko znajdowało się rozwiązanie , bynajmniej jakby tak było możliwe w prawdziwym życiu. W zasadzie ta sukienka nie miała większego znaczenie poza wprowadzeniem do akcji Violet.
Nie jest to książka po którą sięgnę ponownie.Szczerzę wątpię czy po ponownym przeczytaniu zmieniłabym zdanie , raczej spodziewam się wyłapania jeszcze więcej błędów i niedociągnięć.

Kamila | 2011-09-19

Każdy z nas z pewnością zastanawiał się, co by zrobił, gdyby miał okazję znaleźć złotą rybkę, lampkę Dżina czy inny cudowny przedmiot, który spełni nasze najskrytsze pragnienia. Jestem również pewna, że każdy z nas przesądnie wypowiada w myślach życzenia, gdy widzi spadającą gwiazdę czy też rzęsę na swoim policzku. Ludziom potrzebne są szanse i nadzieja, że ich marzenia mogą się spełnić. Taka nadzieja jest nam szczególnie potrzebna w obliczu tragedii, która nas spotkała – wtedy kurczowo chcemy wierzyć, że jest jeszcze choćby najmniejsza szansa na to, by nasze życie odmieniło się na nowo, by wróciło to, co straciliśmy. I właśnie dlatego wierzymy w życzenia i spełnianie się marzeń.

Właśnie w takiej sytuacji znalazła się Olivia. Jej życie było beztroskie i cudowne, dopóki miała u swojego boku siostrę bliźniaczkę. Lecz przez straszny wypadek, który miał miejsce, dziewczyna straciła nie tylko siostrę, ale również istotną część siebie. Stała się obojętna na życie i na to, co dzieje się...