Rwanda - czas apokalipsy, czas nadziei

Wydawnictwo: Apostolicum
83-7031-122-9
Rwanda, ludobójstwo, Afryka
literatura faktu
takisobiejac

W 1994 roku całym światem wstrząsnęły okrutne masakry cywilnej ludności w Rwandzie. W wyniku konfliktu pomiędzy Hutu a Tutsi zginęło wówczas półtora miliona ludzi, zniszczono tysiące domów, wiele kościołów i gmachów użyteczności publicznej. O tych wstrząsających wydarzeniach i ich przyczynach opowiada niniejsza książka. Przedstawia ona również historię Kościoła w Rwandzie i dzieje misyjnej...

Przedstawia ona również historię Kościoła w Rwandzie i dzieje misyjnej pracy polskich Pallotynów, którzy od 25 lat służą mieszkańcom tej ziemi; byli wśród nich w dniach apokalipsy i są w dniach nadziei na nowe życie.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

ewa | 2012-03-13
Przeczytana: 13 marca 2012