83-217-2216-4
Bieszczady, ekologia, góry, turystyka
flora i fauna
takisobiejac

Podejmując pracę nad "Sporem o Bieszczady" zdawaliśmy sobie doskonale sprawę, że jest to niewątpliwie okazja, aby narazić się wszystkim. Polemistom - gdyż byliśmy swego czasu stroną w sporze o zagospodarowanie Bieszczadów i bardzo możliwe, że nie stać nas na w pełni obiekywną prezentację jego przebiegu. Naukowcom - jednym za krytyczne uwagi pod adresem sporządzanych przez nich opracowań, innym za niedostateczne, być może, wyrazy uznania. Pracownikom administracji - za ocenę skuteczności ich działan na terenie Bieszczadów. Przewodnikom studenckim - ludziom najbliższym naszym sercom, którym z konieczności, nie poświęciliśmy tyle miejsca na ile zasługują i ile chcielibyśmy im poświęcić. Świadomi tych niebiezpieczeństw przystąpiliśmy jednak do pracy, mając na względzie wage tematu i nadzieję, że podobnie jak po gorącyc dyskusjach prowadzonych w latach 1973-74, zmieni się podejście planistów do problemu turystycznego zagospodarowania Bieszadów.

źródło opisu: wstęp do książki

pga | 2016-08-28
idziepoziemi | 2013-12-03