Na tropie ogra

Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księżycowy kamień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Ogre of Oglefort

Mieszkańcy pensjonatu dla Niezwykłych Stworzeń przy Whipple Road 26, troll Ulf, czarodziej Brian Brainsweller i Wiedźma z Dribble, a także zupełnie zwyczajny chłopiec o imieniu Ivo mają do wypełnienia niebezpieczną misję. Muszą uwolnić księżniczkę Mirellę więzioną przez budzącego grozę ogra z Oglefort. Jednak kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że ogr przechodzi załamanie nerwowe, a księżniczka nie ma najmniejszego zamiaru wracać do swojego królestwa. Czy czwórce przyjaciół uda się uratować ogra i doprowadzić sprawy do szczęśliwego końca?

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/o_wydawnictwie/aktualnosci/art277.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/o_wydawnictwie/aktualnosci/art277.html

witcherrie | 2014-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2014

Co mogę napisać o ''Na tropie ogra''?
jest to świetna książka dla dzieci w wieku 8+. Każdy może znaleźć kogoś dla siebie- chłopiec może siebie wyobrażać jako dzielnego Ivo, a dziewczynka może siebie wyobrażać jako księżniczkę Mirellę. Są tu też takie magiczne stwory jak Wiedźma, troll, czarodziej czy ogr. Może się to bardzo podobać mniejszym dzieciom i nie ukrywam, mnie też ''Na tropie ogra'' Evy Ibbotson podobała się.

fuzja | 2014-08-14

Ciekawa historia, dobre zakończenie.

Julia | 2016-06-17
Ewela | 2016-01-07