Pamiętnik księżniczki 5. Księżniczka na różowo

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
The Princess Diaries, volume V: Princess in Pink

Inne wydania

Wygląda na to, że nadchodzi kres wszystkich niepowodzeń. Ale nie tak szybko. Mia wpada w niezłe tarapaty, zanim zrealizuje swoje największe marzenie a bal maturalny w towarzystwie Michaela Moscovitza. Po drodze czeka ją niefortunny wypadek w restauracji, zakończony katastrofą. Mia musi dokonać cudu, by uratować sytuację i skłonić ukochanego do uczestnictwa w imprezie, choćby podstępema

Twórczość Meg Cabot jedni sobie chwalą, inni nie mogą znieść. Ja pozwolę sobie na neutralność wypowiedzi, bowiem ani mnie te powieści do siebie nie zraziły, ani zbytnio nie zachwyciły…

Miałam już wcześniej do czynienia z pozostałymi ”dziennikami” Mii i powiem szczerze, że ta część w porównaniu z poprzednimi wyszła dość drętwo. Główna bohaterka zamartwia się i obsesyjnie myśli o balu maturalnym, na który jej chłopak nie chce iść. I tak wszystko toczy się przez całą lekturę, wyłączając te fragmenty, w których Mia opisuje aferę w restauracji z udziałem własnej babki i jej szczurowatego psa w tle, a także wątki opowiadające o jej przyjaciołach i rodzinie.
Jak już wspomniałam, książka ta nie wypada zachwycająco, a jednak ma w sobie to nikłe ”coś”, które przyciągnęło mnie i zachęciło do przeczytania. Możliwie, że urzekł mnie kot na okładce. A kto wie, ten wie – ja bardzo lubię te zwierzęta! :)
No więc, życzę miłej lektury, a ci którzy nie potrafią się przekonać co do twórczości Meg...

emkaruda | 2011-04-07

Im dalej tym gorzej, niestety.

Irmina | 2014-07-02

Ta część wypada trochę gorzej, ponieważ za bardzo jest poświęcona obsesyjnym myślom Mii o balu. Lily wkurzała mnie jak mało kto i bardzo dobrze, że jej się trochę upiekło! Cieszę się, że Grandmère pokazała się z tej lepszej strony, że potencjał pary Mia-Michael nie został zaprzepaszczony, że Tina i Borys znaleźli szczęście i że Helen w końcu urodziła. Ale... Rocky? To naprawdę nieszczęśliwe imię!

książek: 1991
kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 2005 rok

Sięgnęłam po nią jeszcze raz tuż po mojej studniówce. Za pierwszym razem, jak czytałam, Mia wydawała mi się histeryczką, ale po kilku latach, przypominając sobie emocje tuż przed studniówką, zaczynałam ją rozumieć. Nawet jedna dziewczyna u mnie w klasie miała podobną sukienkę jak bohaterka tej książki:-)

Rudzianna | 2012-11-15
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 15 listopada 2012

Jedna z najlepszych części ,,Pamiętników księżniczki".
Miało być tak pięknie... Zbliża się bal maturalny idealnego chłopaka Mii, który jest miłością jej życia. Księżniczka jest bardzo podekscytowana tym wydarzeniem i niecierpliwie czeka na zaproszenie Michaela.
Tymczasem okazuje się, że Michael wcale nie ma zamiaru iść na bal maturalny i tym samym pomóc wspinać się Mii po jungowskim drzewie samorealizacji. Ponadto cierpiący na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne pies Księżnej Wdowy wywołuje wieki strajk w Nowym Jorku. Tina zrywa z Borysem, który zrzuca sobie na głowę globus. Wszystko idzie nie tak...
Ale jak zawsze -i w tej części wszystkie te sprawy nabiorą niespodziewanego biegu- i to za sprawą osoby,po której nikt się tego nie spodziewa...

Jucia58542 | 2014-02-26
Przeczytana: 03 maja 2013

Podobało mi się to, że Mia w końcu zdobyła się na odwagę i w końcu chodzi z Michelem.

Tiger | 2015-04-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Dowcipna,pełna humoru kolejna część "Pamiętnika Księżniczki".
Ulubiona seria książek na poprawę humoru, do której zawsze jest czas, aby wrócić.

Adrianna__ | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Mia ma jeden problem (z reguły każdy jej problem jest największym na świecie i prowadzi ją do tego, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować, co oczywiście jest totalną nieprawdą), jej ukochany nie chce iść na swój własny bal maturalny, a co za tym idzie nie chce spełnić jej najskrytszego marzenia, o którym nawet nie wie. Na dodatek zbliżają się piętnaste urodziny Amelii, które sprowadzają katastrofę nie tylko na Księżniczkę, ale również na cały Nowy Jork…
Podczas rodzinnej kolacji w pewnej restauracji dochodzi do bardzo mało miłego incydentu, który początkuje lawinę strajków (główną pomysłodawczynią jest oczywiście obrończynie uciśnionych Lily Moskovitz). Na Mii odbija się to nie tylko w prasie, bo całe zdarzenie zaszło z powodu Księżnej Wdowy, ale również w szkole, bo bal maturalny został odwołany, a to powoduje oburzenie czwartej klasy liceum Po raz pierwszy w całym cyklu Lars, który jest ochroniarzem Księżniczki okazał się potrzebny w szkole.
Mimo tych wszystkich...

blueberry | 2016-06-14

Ogólnie książka taka sobie. Bardzo irytowało mnie to, że Mia CIĄGLE rozpaczała nad tym balem maturalnym. Lekka przesada.

Caroline | 2011-08-06
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawe (jak i cała seria) i godne polecenia ; ))