Cecilia

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Królowe Wikingów (tom 8)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Cecilia
Edyta

Bergen, rok 1240. Sytuacja na dworze i w kraju nękanym intrygami i walką o władzę nie sprzyja zakochanym, Cecilli i Gregoriusowi. Cecilia jest córką króla Hakona, urodzoną ze związku z nałożnicą Kangą Unge jeszcze przed jego małżeństwem z królową Margrete. Gregorius Andresson należy do najwierniejszych wojowników króla i z całego serca pragnie poślubić Cecilię. Do oficjalnych zaręczyn jednak nie dochodzi. Chora z zazdrości królowa Margrete, z którą przed laty Gregorius miał romans, pragnąc pozbyć się rywalki, nie zawaha się nawet przed użyciem trucizny...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 2004

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-7264-257-5

wiejskifilozof | 2011-12-03

Fajna historia , doskonały opis Norwegii .

Helszka777 | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Bardzo spójna historia i te ciągłe intrygi. Ciekawe opisy Norwegi, ale muszę przyznać, że ,,Kristina'' jest dużo lepsza według mnie. Autorka pisze bardzo ciekawie a poza tym uwielbiam tę tematykę, a szczególnie sagi to jest taki ich przedsmak.Polecam.

Kakyuu | 2016-01-03

Książka w której się zakochałam jako nastolatka, intryga, miłość i "szcześliwe" zakończenie.

Magdalena | 2015-06-17
Przeczytana: 01 marca 2013

Książkę bardzo dobrze się czyta, jest wciągająca i ciekawa jak wszystkie z serii Królowe wikingów. Mnie osobiście bardzo się podobały. Polecam

4444 | 2017-03-17
rockytheonce | 2016-09-30