Pościg

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Jaget
978-83-60446-87-4
dzosefinn

Sigrid wzdrygnęła się. - Nie ma mowy! - wyrwało się jej. Teraz obruszył się Niels. - Odmawiasz? - spytał zirytowany. Sigrid zaczerwieniła się. - Wolałabym zostać w domu. Skorzystam z okazji, żeby poznać lepiej - zaczęła, ale w porę powstrzymała potok słów. Myśl, że będzie w pobliżu ojca...Teraz, kiedy nie było już Gudrun. Nie, pomyślała spanikowana. Nie będzie miał możliwości, żeby zmusić ją...

Sigrid wzdrygnęła się.
- Nie ma mowy! - wyrwało się jej.
Teraz obruszył się Niels.
- Odmawiasz? - spytał zirytowany.
Sigrid zaczerwieniła się.
- Wolałabym zostać w domu. Skorzystam z okazji, żeby poznać lepiej - zaczęła, ale w porę powstrzymała potok słów. Myśl, że będzie w pobliżu ojca...Teraz, kiedy nie było już Gudrun. Nie, pomyślała spanikowana. Nie będzie miał możliwości, żeby zmusić ją do tych okropnych rzeczy, które robił z Gudrun!
Stara rodzinna waśń powoduje, że Inga poprzez swoje małżeństwo zostaje wciągnięta w świat nienawiści, zdrady i mrocznych tajemnic. Grzeszne żądze, poniżenie i smutek stają się jej przeznaczeniem. Jednocześnie piękna dziewczyna przeżywa gorącą, zabronioną miłość...

"Pościg" jest siódmą częścią norweskiej sagi zatytułowanej "Cienie z przeszłości".
Ten przyprawił mnie o zawrót głowy... a skończył się w takim momencie, że bardzo żałuję, iż nie jestem w posiadaniu kolejnego.
Książka jest napisana doskonale. Emocje bohaterów wprost wdzierają się do serca Czytelnika, a ich problemy, na te parę chwil lektury, stają się problemami odbiorcy, ich ból jest odczuwalny i przenikający wgłąb duszy.
Zdecydowanie polecam!
Moja ocena:
7/10

Regalia | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

Wprowadzenie postaci bratobójcy uważam za zbędny fortel. Wszystko, o co został potem oskarżony mogliby w prosty sposób zrobić inni bohaterowie książki. Elen też pojawiła się i znikła - bez celu. No może po to, żeby zmusić Sigirid do mówienia...

Pomijając nudę w środku - jakie zakończenie! Inga! Kobieto! Jeśli twa furia nie wygaśnie po drodze, to ja nie chcę być w skórze twojego mężusia ;D [swoją drogą hura! nareście się wydało no!]

Beatrycza | 2018-02-20
Przeczytana: 11 marca 2018