Dom nad Jeziorakiem

978-83-926182-9-4
warmia, mazury, wpomnienia, legendy
literatura faktu
Danuta Hamidou

Siemiany wieś malowniczo położona nad jeziorem Jeziorak i właśnie tutaj toczy się akcja powieści Niny Drej. Opisywane tereny to przedwojenne Prusy Wschodnie. Książka przedstawia historię życia mieszkanki Siemian, która przybyła tu w roku 1945. Opowieść dzieje się współcześnie, jest jednak przeplatana legendami i licznymi wspomnieniami bohaterki... Dzięki lekturze książki odkrywamy kolejną...

Opisywane tereny to przedwojenne Prusy Wschodnie.
Dzięki lekturze książki odkrywamy kolejną nieznaną kartę z historii Warmii i Mazur.

źródło opisu: http://www.apivorus.pl/?856,dom-nad-jeziorakiem-nina-drej

źródło okładki: http://www.apivorus.pl/?856,dom-nad-jeziorakiem-nina-drej

Katarzyna | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Polecam!!Warta przeczytania..szybko i przyjemnie i szczególnie dla mnie bliskie klimaty bo moja macierz...miło czyta się o swoich terenach ...znajdziesz czytelniku tu miłość i cierpienie...uroki naszej ojczyzny od czasów powojennych, aż do współczesności....pięknie napisana i została przeczytana przez każdego domownika w naszym domu na obczyźnie :D

Joanna | 2016-05-11
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Świetna książka, polecam tym, którzy tak jak ja kochają Warmię i Mazury. Mimo iż tytuł 'Dom nad Jeziorakiem' ewidentnie kojarzy się z 'Dom nad rozlewiskiem' Kalicińskiej, to ta wpadka jest wybaczona autorce, bo liczy się treść. Polecam!

Danuta Hamidou | 2011-02-11

Cudowna ksiazka.Ciepla i wciagajaca,szczegolnie dla tych ,ktorzy odwiedzili Siemiany i okolice.

Czkawka | 2015-07-24

Wyciskacz łez