Kocim okiem

Wydawnictwo: WARSZAWSKA GRUPA WYDAWNICZA
6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura piękna

Bezdomna kotka Frida, po długiej tułaczce, wygłodzona i zmarznięta, trafia do domu Adama i Ewy. Tu zaprzyjaźnia się z innymi kotami i psem. Zaczyna też obserwować ludzi. Stara się tłumaczyć sobie ich zachowanie na swój, koci sposób. Czasami podpowiada jej pies. Oprócz przygód, które przytrafiają się bohaterce, Frida ma czas na rozmyślania o polityce, miłości czy zazdrości. „Kocim okiem” to...

„Kocim okiem” to wesoła, pełna humoru opowieść przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

źródło opisu: http://warszawskagrupawydawnicza.pl/produkt/kocim-okiem/

źródło okładki: http://warszawskagrupawydawnicza.pl/produkt/kocim-okiem/

Opera | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Świat widziany oczami kota. Lektura raczej dla dziesięciolatków.

Wioleta Sadowska | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

"Każdy ma swoje niebo, psy, koty, ludzie".

Jestem właścicielką kota i codziennie zastanawiam się nad tym, cóż tam ciekawego ten mój kocur sobie myśli, gdy daję mu jeść, gdy go głaszczę bądź, gdy niespodziewanie drapnie mnie swoim pazurem. Częściową odpowiedzią na wiele moich pytań okazała się książka, która w sposób jednoznaczny nakreśliła mi osobowość kota, czyli zwierzaka, który ma wielkie wymagania i potrzeby, a my ludzie po prostu musimy je zaspokajać i spełniać. To obraz, z którym nie do końca bym się zgodziła.

Nina Drej urodziła się w 1957 r. w Ostródzie, jest działaczką społeczną i lokalną animatorką kultury, pisarką i wierszokletką. Posiada dwójkę dzieci, zajmuje się pisaniem, jest autorką czterech książek i opiekunką trzech kotek. Mieszka obecnie we wsi Siemiany nad samym jeziorem Jeziorak. "Kocim okiem" to książka wydana dzięki stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Frida jest bezdomną kotką, która pewnego dnia zostaje na świecie...