Miejsce zamieszkania: Siemiany nad Jeziorakiem, od 9 lat. Przedtem mieszkałam w Olsztynie. Publikacje autora: książki „Za drzwiami młodości”, „Dom nad Jeziorakiem”, „Oto człowiek”. Wiersze w tomiku... Miejsce zamieszkania: Siemiany nad Jeziorakiem, od 9 lat. Przedtem mieszkałam w Olsztynie.

Publikacje autora: książki „Za drzwiami młodości”, „Dom nad Jeziorakiem”, „Oto człowiek”. Wiersze w tomiku „Błękitna nostalgia”- poezje znad Jezioraka.

Fakty z życia, które autor chciałby wyeksponować: Nic aż tak wzniosłego nie działo się w moim życiu.

Zawód, który wykonuję: Prowadzę wraz z mężem tawernę żeglarską Kurka Wodna

Zawód, który chciałabym wykonywać: Kiedyś marzyłam o aktorstwie. Występowałam w teatrze amatorskim. Lubię pracować z ludźmi. Z tymi małymi też.

Chciałabym mieszkać w (z jakiego powodu?):Tu, w Siemianach. Lubię zapach wody i poranne kąpiele w Jezioraku. Lubię spacery z psem i zbieranie grzybów. Lubię gotować i robić przetwory. To wszystko mogę robić tu, na wsi.

Wyprawa, na której byłam: Byłam na wielu wyprawach, ale najmilej wspominam spływ kajakowy Krutynią i Czarną Hańczą, a także trzytygodniową wycieczkę po Chorwacji na chybił trafił (to znaczy bez żadnych planów).

Wyprawa, na którą chciałabym się wybrać: Gdziekolwiek, byle w dobrym towarzystwie. Mogą być turkusowe plaże Ameryki Południowej. Nie obrażę się na Peru.

Myślę, że w moich utworach dobrze mi wychodzi: Nie wiem. Chciałabym, aby dobrze wychodziło mi wszystko, ale moi czytelnicy chwalą sobie humor, który czasami pojawia się na kartach moich książek.

Dlaczego piszę?: Zawsze pisałam. Zawsze lubiłam pisać i wydaje mi się, że mam coś do opowiedzenia.

Słowo/fraza, której nadużywam w pisaniu i od której trudno mi się uwolnić: Pewnie jest kilka takich słów, ale w tej chwili trudno mi przypomnieć sobie cokolwiek.

Książki, bez których z pewnością bym nie pisała: Literatura dziecięca, która rozbudziła moje zamiłowanie do książek: „Czar wielkiej sowy”, „Nils paluszek”, „Czarodziejski imbryczek”, „Ania z zielonego wzgórza” i mnóstwo innych, bez których pewnie nie rozbudziłabym swojej wyobraźni.

Książka, której z pewnością nie chciałabym napisać: Romans erotyczny ;)

Mój ulubiony bohater literacki: Kubuś Puchatek, Ania z zielonego wzgórza. Wśród dorosłych bohaterów nie mam faworyta, mimo że wielu z nich lubię.

Pisanie przychodzi mi równie łatwo jak czytanie (tak/nie, podaj powody): Tak, ponieważ lubię fantazjować, więc przelanie moich myśli na papier jest pewnego rodzaju przygodą.

Kraj, którego literatura wywarła na mnie największy wpływ: Polska, Anglia

Gdybym nie musiała pracować, to zajmowałabym się: Pracą społeczną. Organizowałabym dzieciom ze wsi czas wolny.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/771%20-%20Oto%20cz%C5%82owiek

źródło zdjęcia: http://www.blogger.com/profile/07081196280689813307

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Dom nad Jeziorakiem
Dom nad Jeziorakiem
Nina Drej

7,8 (5 ocen i 4 opinii)
Dom nad Jeziorakiem
Autor:
Siemiany wieś malowniczo położona nad jeziorem Jeziorak i właśnie tutaj toczy się akcja powieści Niny Drej. Opisywane tereny to przedwojenne Prusy Wschodnie. Książka przedstawia historię życia mieszka...
czytelników: 38 | opinie: 4 | ocena: 7,8 (5 głosów)
Kocim okiem
Kocim okiem
Nina Drej

6 (3 ocen i 2 opinii)
Kocim okiem
Autor:
Bezdomna kotka Frida, po długiej tułaczce, wygłodzona i zmarznięta, trafia do domu Adama i Ewy. Tu zaprzyjaźnia się z innymi kotami i psem. Zaczyna też obserwować ludzi. Stara się tłumaczyć sobie ich...
czytelników: 7 | opinie: 2 | ocena: 6 (3 głosy)
Oto człowiek
Oto człowiek
Nina Drej

4,63 (8 ocen i 2 opinii)
Oto człowiek
Autor:
Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć jak żyje się gejom w dzisiejszej Polsce. Wyjątkowo realistyczne opowiadanie o miłości, która nie śmiała wymówić swojego imienia.
czytelników: 22 | opinie: 2 | ocena: 4,63 (8 głosów)
Za drzwiami młodości
Za drzwiami młodości
Nina Drej

6,5 (4 ocen i 1 opinii)
Za drzwiami młodości
Autor:
Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki, z nostalgią wspomnicie Państwo swoje młode lata, tak jak ja wspominam swoje, a wychowując własne dzieci, przymkniecie nieco oko na ich wybryki. Młodym c...
czytelników: 10 | opinie: 1 | ocena: 6,5 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

4
17
56
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (17)

zgłoś błąd zgłoś błąd