Mambo Kings śpiewają o miłości

Tłumaczenie: Michał Wroczyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
The Mambo Kings Play Songs of Love
Kas

Bracia Castillo, dwaj młodzi kubańscy muzycy, opuszczają Hawanę i przyjeżdżają do Nowego Jorku z zamiarem zrobienia kariery. Jest rok 1949 - epoka mamba. Nestor i Cesar, za dnia zwykli robotnicy, w nocy stają się gwiazdami klubów, w których występują jako Mambo Kings, grając zmysłową pulsującą muzykę.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Ania | 2015-05-12
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2015

Królowie mambo nie uwiedli mnie swoją muzyką.
Spodziewałam się czegoś gorącego i energetycznego, a historia Nestora i Cesara okazała się bardzo smutna i nostalgiczna.
Narrator powoli snuje swoją opowieść, przeskakując we wspomnieniach. Początkowo wiele razy się zgubiłam i nie wiedziałam o czym w danym momencie czytam.
Najbardziej podobały mi się fragmenty dotyczące podrywanych kobiet, które aż kipiały od energii i zmysłowości, chociaż z czasem i to zaczęło mnie nudzić.
Całość bardzo przeciętna.

Darek DTSG | 2013-10-17

ZNAKOMITA ! ... podobnie jak film , który widziałem kilkanaście razy ...

Agussiek | 2013-04-01
Przeczytana: 28 marca 2013

Powieść Hijuelos'a, za którą autor otrzymał w 1990 roku nagrodę Pulitzera, jest wyjątkowo wciągającą podróżą do świata, jakiego już nie ma. Akcja powieści toczy się bowiem w Nowym Jorku lat czterdziestych i pięćdziesiątych, a jej głównymi bohaterami są dwaj Kubańczycy, bracia Nestor i Cesar. Pod koniec lat czterdziestych opuścili rodzinną Kubę w nadziei na łatwiejsze życie w nowej ojczyźnie. Pracując w dzień w fabryce przy obróbce mięsa, nocami podbijali nowojorskie kluby jako liderzy zespołu Mambo Kings. Cesar uwodził gości swoim głosem, a Nestor brylował w grze na trąbce. Razem z pozostałymi członkami grupy nagrali kilkanaście płyt, odbyli setki koncertów i podbili dziesiątki niewieścich serc.
Losy obu braci poznajemy głównie z perspektywy starszego z nich, Cesara, który u schyłku życia wspomina miniony czas, liczne kobiety, przyjaciół, imprezy, koncerty, dzieciństwo spędzone na Kubie oraz specyficzne środowisko kubańskich, choć nie tylko, imigrantów zamieszkujących Nowy Jork. W...

minbeat | 2013-09-19
Przeczytana: 19 września 2013

Jak często zdarza się, że otwierasz książkę, a ona gra? Nie musisz nic wiedzieć, nie musisz niczego znać, a jednak czujesz ten klimat, widzisz tych ludzi i słyszysz ich muzykę. Taka właśnie jest ta książka, taka jest każda z jej czterystu stron.

Embargo | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2013

Powieść Hijuelosa to świat muzyki - gorące mambo, rumba, cha-cha, bębny, orkiestry, trąbki. Świat Kubańczyków w Nowym Jorku, którzy wyemigrowali tuż przed rewolucją. Świat i role społeczne mocno określone, niektóre wybory kontrowersyjne. Żyją mocno, a przynajmniej jeden z nich - Cesar. Relacja między braćmi serdeczna, pełno opiekuńczości i serdeczności. Co może razić, a może uzupełniać obraz tamtego życia w latach pięćdziesiątych, to dokładnie sceny seksu, ukazujące namiętność, ludzkie pragnienia czy tęsknoty.

Opowieść także o samotności, sukcesie i upadku. Wiele historii, spotkań, koncertów, wszystko oplecione muzyką i pięknym językiem Hijuelosa. Czytając miałam ochotę puścić sobie tęskne bolero.

W ekranizacji z 1992 roku ("Królowie Mambo") rolę jednego z braci, Nestora, zagrał Antonio Banderas.

Paulina15 | 2016-08-21
Suerte | 2016-07-24