Święty demon Rasputin i kobiety

83-218-0403-9
Rasputin, Rosja, car Mikołaj II, Aleksy
historia
kamk

Rasputin to jedna z najciekawszych i najbardziej tajemniczych postaci w historii Rosji. Zadziwiające jest jak ten prosty chłop z tobolskiej guberni, wpływał na decyzje państwowe cara oraz mieszał się w życie prywatne pary monarszej. Grzegorz Jefimowicz Rasputin urodził się i wychował we wsi Pokrowskoje. Jego rodzice Jefim Andrejewicz i matka Anna Jegorowna byli prostymi chłopami, zajmującymi...

Grzegorz Jefimowicz Rasputin urodził się i wychował we wsi Pokrowskoje. Jego rodzice Jefim Andrejewicz i matka Anna Jegorowna byli prostymi chłopami, zajmującymi się ziemią i gospodarstwem. Mały Grisza już od najmłodszych lat, wykazywał wizjonerskie predyspozycje i umiał patrzeć w przyszłość. Jego droga do sławy i uznania go za cudotwórcę rozpoczęła się w momencie, gdy pracując na polu ujrzał Matkę Boską, kołyszącą się na złotych promieniach południowego słońca.

Ania | 2014-10-23
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 23 października 2014

Czemu w Rasputinie ludzie widzieli demona ,nadal nie wiem.Prosty chłop który pewnego dnia stwierdził że został pobłogosławiony i wydany na świat do celów wyższych niż praca na roli.Człowiek z niesamowitą charyzmą uwielbiany przez chłopów znienawidzony przez możnych tego kraju.
Żyjący według zasady że można grzeszyć ile wlezie bo od tego jest spowiedź aby zostać oczyszczonym :)
Wreszcie mężczyzna z dużym popędem i potrzebami seksualnymi których nigdy nie krył.
W samej książce jest też sporo informacji o parze cesarskiej Aleksandrze i Mikołaju .
Ciekawa pozycja polecam.

zuziaSama | 2017-03-14