Clementina

Tłumaczenie: Irena Przybysz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Harlequin Romance". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Safety in numbers
rekonwalescent, marzenia, uczucia
ek_ek

Josh trafił na kanadyjskie wybrzeże Nowej Szkocji jako rekonwalescent. Od początku zaintrygowała go Clementina, właścicielka domu, w którym wynajmował pokój. Była piękna, a na dodatek dziwnie znajoma. Wiedział jednak, że nie jest to typ kobiety, jaką wymarzył sobie na żonę. Dlaczego więc nie potrafił się od niej wynieść i wrócić do swoich spraw?

Katarzyna Busłowska | 2015-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 27 września 2015

Wydaje się niespotykana sytuacja, w której to mężczyzna dąży do stworzenia stałego związku, założenia rodziny i stabilizacji, a kobieta chciałaby poprzestać jedynie na krótkim romansie bez zobowiązań. Może na uczucia Josha miały wpływ traumatyczne wydarzenia, może uczył się na błędach swoich rodziców lub zwyczajnie znalazł się w takim momencie życia, w którym dojrzał do miłości. Najprawdopodobniej wszystko razem.

Clem poczyniła pewną bardzo oczywistą ale prawdziwą obserwację. Zakpiła z Josha, mówiąc: "Jeśli nie jestem najsilniejszy, to nic nie jestem wart". Faceci (niektórzy) czują jakąś pierwotną potrzebę udowodnienia wszystkim, że są naj.

Powieść była całkiem sympatyczna, jednak wydarzenia były opisywane tak pobieżnie, że czasem traciłam rachubę. W jednej chwili bohaterowie byli w domu, a w następnej gdzie indziej. No i jak to się stało, że ani Clem ani Josh nie wpadli na to, że ich rodzice kilkanaście lat wcześniej byli małżeństwem.

Marta Szymańska | 2017-04-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

"Harlequin? No błagam... Jak ty możesz czytać takie głupoty?!"
Właśnie takie słowa usłyszałam od przyjaciółki gdy mówiłam jej o tej pozycji.
Szczerze? Mnie się bardzo podobała.
Bo niech mi ktoś powie - co złego jest w tym, że czasem czytamy ksoazki "mniej ambitne"?
Tego typu książki cenię przede wszystkim za Happy End! Mamy wszyscy dosyć zmartwień w życiu żeby sobie jeszcze dokładać w książkach - czasem fajnie się zrelaksować.
"Clementina" - bardzo przyjemnie spędzone 2 godziny.

Książka oczywiście skupia się na wątku miłosnym, gdzie dwoje - idealnie nieidealnych - bohaterów próbuje dać sobie szansę na szczęście. Jak na harlequina nie było tu jakoś dużo erotycznych opisów, raczej w normie ;)
Lekko i przyjemnie, bez niepotrzebnych tragedii.
Czy warto? Myślę, że warto poświecić na nią te 2 godzinki :)

Mariola | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2015, Harleguin