Clementina

Tłumaczenie: Irena Przybysz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Harlequin Romance". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Safety in numbers
rekonwalescent, marzenia, uczucia
ek_ek

Josh trafił na kanadyjskie wybrzeże Nowej Szkocji jako rekonwalescent. Od początku zaintrygowała go Clementina, właścicielka domu, w którym wynajmował pokój. Była piękna, a na dodatek dziwnie znajoma. Wiedział jednak, że nie jest to typ kobiety, jaką wymarzył sobie na żonę. Dlaczego więc nie potrafił się od niej wynieść i wrócić do swoich spraw?

Katarzyna Busłowska | 2015-09-27
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 września 2015

Wydaje się niespotykana sytuacja, w której to mężczyzna dąży do stworzenia stałego związku, założenia rodziny i stabilizacji, a kobieta chciałaby poprzestać jedynie na krótkim romansie bez zobowiązań. Może na uczucia Josha miały wpływ traumatyczne wydarzenia, może uczył się na błędach swoich rodziców lub zwyczajnie znalazł się w takim momencie życia, w którym dojrzał do miłości. Najprawdopodobniej wszystko razem.

Clem poczyniła pewną bardzo oczywistą ale prawdziwą obserwację. Zakpiła z Josha, mówiąc: "Jeśli nie jestem najsilniejszy, to nic nie jestem wart". Faceci (niektórzy) czują jakąś pierwotną potrzebę udowodnienia wszystkim, że są naj.

Powieść była całkiem sympatyczna, jednak wydarzenia były opisywane tak pobieżnie, że czasem traciłam rachubę. W jednej chwili bohaterowie byli w domu, a w następnej gdzie indziej. No i jak to się stało, że ani Clem ani Josh nie wpadli na to, że ich rodzice kilkanaście lat wcześniej byli małżeństwem.

Mariola | 2015-02-16
Na półkach: Harleguin, 2015, Przeczytane