Paradoks czasu

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Artemis Fowl (tom 6)
Wydawnictwo: W.A.B.
Artemis Fowl and the time paradox
Artemis Fowl, elfy

Któż nie słyszał o Artemisie Fowlu, nastoletnim geniuszu i jedynym człowieku, który poznał tajniki podziemnego świata wróżek. Tym razem przed Fowlem wyjątkowo trudna misja: jego matka zapadła na tajemniczą chorobę. Jedyne lekarstwo, które może ją uratować, to wyciąg z mózgu rzadkiego gatunku lemura. Kłopot w tym, że ten gatunek dawno wyginął. Artemisowi nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z pomocy wróżek i wraz z elficzką Holly Niedużą cofnąć się w czasie.

Perc | 2011-10-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 października 2011

„Paradoks czasu” to już szósty tom przygód o niezwykłym geniuszu, który nieźle namieszał w życiu wróżek mając zaledwie dwanaście lat. Tym razem, jak sama nazwa wskazuje, fabuła będzie związana z podróżami w czasie i ich paradoksem. Czym tym razem zaskoczy nas Eoin Colfer?

Artemis Fowl jest już czternastoletnim chłopcem i bardzo się zmienił przez ostatnie dwa lata. Nie jest już chłopcem zarozumiałym, który wszędzie widzi zysk i nic nie robi bezinteresownie. Rodzina zaczęła dla niego wiele znaczyć, tak wiele, że nawet porzucił swoje przestępcze intencje. Nie jest już tym samym chłopcem, jednak wiele cech pozostało – np. cięty język i niesamowity intelekt. Poznajcie Artemisa Fowla II, który po wielu przygodach związanych ze światem wróżek nagle musi zmierzyć się z własnym, ogromnym problemem – jego umierającą matką, Angeliną. Zapadła ona na tajemniczą chorobę, dzięki której straci życie w najbliższym czasie. Nic nie jest w stanie jej pomóc. Żadni lekarze, żadne lekarstwa … ale czy na...

aktorka246 | 2014-05-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 07 maja 2014

Jak na razie najgorsza część tego cyklu. Chodzi o fabułę. Była po prostu bez sensu. Nie wiem czy może jestem tak głupia, że nie zrozumiałam sensu paradoksu czasu. Muszę dodać też, że czytając ją czułam jakby autor był przymuszony do napisania tej część. Jakby gonił go termin. Są też jednak plusu. W tej część mogliśmy zobaczyć jak bardzo Artemis się zmienił, jak dręczą go wyrzuty sumienia. Artemis z tej części podobał mi się najbardziej. A relacja między Artemisem a Holly po prostu przezabawne. No wiecie Holly przez podróże stała się młodsza jakby skończyła dopiero akademie, a Artemis starszy ok.20 lat więc hormony będą buzować. A bliźniacy są przesłodcy i mówi to osoba która nie lubi dzieci.I jeszcze jedno moje rozczarowanie. Nie było Minerwy a strasznie chciałabym zobaczyć co dalej z nią. No cóż nie można dostać wszystkiego.
Polecam

Po poprzedniej słabszej części znów wracamy do świata wróżek. Tym razem Artemis potrzebuje pomocy Holly i Numeru jeden, do uzdrowienia jego matki. To rozpoczyna nieoczekiwany tok zdarzeń, pełen przygód i zwrotów akcji. Trzeba dokładnie czytać, bo łatwo jest się pogubić, ale to tylko ulepsza książkę, bo nie da się od niej oderwać. Polecam wszystkim!

Libri | 2011-05-01
Przeczytana: 2010 rok

Mam sentyment do Artemisa i w ogóle twórczości pana Colfera. Ale trudno nie zauważyć leciutkiego spadku formy, która towarzyszyła mu w pierwszych czterech częściach serii. Mimo to zawsze będę czekać na kolejne części z wypiekami na policzkach.

paulinkalinka | 2013-09-27
Przeczytana: 27 września 2013

Arty jest tak genialny, że szkoda czasu na komentarze. Tylko wziąć do ręki książkę i czytać!

ebtitel | 2015-07-27
Przeczytana: 2009 rok

Na tej książce skończyła się moja przygoda z Artemisem. Ocenę wystawiłam dosyć niską gdyż te książki pamiętam jak przez mgłę. Dobrze się je czytało, jednak nie zapadły szczególnie w pamięć, nie wywarły większego wpływu na światopogląd, nie wciągały tak mocno by mieć problemy z uśnięciem jeśli nie dowie się "co dalej".
Poleciłabym je dzieciom, ale nikomu więcej. Przyjemnie było nimi zabić czas, ale raczej nie sięgnę pamięcią do nich w przyszłości.

Karmelek | 2014-08-22

Denerwujące jest tu głównie to, że grzbiet ma inny...
Książka jak to książka z serii. Gorsza od poprzednich, ale ujdzie. Nie pamiętam już z niej nic, co jest bardzo złym znakiem - potrafiłabym opowiedzieć, o czym jest książka, którą czytałam sporo lat przed tą.

Trikster | 2013-01-14
Przeczytana: 2010 rok

Zdecydowanie moja ulubiona część - konfrontacja dwóch Artemisów, jak zawsze znakomity humor, a tytułowy paradoks... Po dziś dzień jestem pod wrażeniem, nie mniejszym od tego co po zakończeniu lektury.

Nikczemny | 2010-04-14

Artemis podróżujący w czasie. Coś niepowtarzalnego i paradoksalnego na tyle, że do teraz nie rozumiem czemu stało się tak a nie inaczej ;)

mononoke | 2010-06-16
Przeczytana: maj 2010