Śledztwo w sprawie szatana

Tłumaczenie: Joanna Zarzycka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "wydanie klubowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Inchiesta sul demonio
83-247-0145-1
szatan, kościół, egzorcyzmy, wywiad
Michalina

Opętanie, czary, czarne msze. Zwykłego człowieka to przeraża. Kontrowersyjna książka Marca Tossatiego dotyka tajemnicy. Kim jest diabeł dzisiaj? Czy w Kościele wszyscy wierzą w diabła? Jakich podstępów używa szatan, żeby opętać człowieka? Co przeżywają opętani?

źródło opisu: skopiowany z okładki

źródło okładki: www.google.pl

Marcus | 2013-10-31
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Jest to pozycja, którą raczej polecam osobom zainteresowanym tą tematyką chociaż napisana jest w sposób zupełnie odmienny od podobnych książek traktujących o egzorcyzmach, opętaniach, demonach... To właśnie chyba ze względu na ową odmienność czyta się ja zupełnie przyjemnie i z zaciekawieniem pomimo czasami dość trudnych form przekazywanych informacji. Autor poprzez między innymi rozmowę z znanym, włoskim egzorcystą odsłania po części realia z jakimi zmagają się osoby uważane za opętane jak i działania samych egzorcystów. Nie brakuje też bardziej naukowego i racjonalnego rozważenia problemu, dylematów czy konfrontacji z ogólnie przyjętą wiedzą naukową. Jeżeli poruszana w książce tematyka nie jest czytelnikowi daleka, wzbudza zainteresowanie lub ma stanowić zaczątek takiego zainteresowania warto zagłębić się w spokoju w lekturę "Śledztwa w sprawie szatana"...

PS. Ponieważ moja opinia opiera się na posiadanym Wydaniu klubowym Świata Książki a nie na wydaniu prezentowanym powyżej być...

Motylek | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Bardzo podoba mi się zestawienie trzech wywiadów: księdza, lekarza i socjologa. Ludzi spełniających w świecie różne funkcje, rozmawiający na trudny temat, z którym w jakiś sposób byli zmuszeni się zetknąć. Bardzo interesująca jest historia psychiatry, który przez 20lat swojej praktyki tłumaczył wszystko nauką, aż pewne historie odebrały mu argumenty i zmieniły jego podejścia. Nie jest to horror, ani kontrowersyjna publikacja zmieniająca świat, ale "coś" co daje do myślenia.

kina | 2012-07-05
Przeczytana: 18 listopada 2007