Ojciec Pio i szatan

Edycja Świętego Pawła
2009-08-20
2009-08-20
religia

Temat dobry, ale autor nieco poległ. Przeczytałam kilka książek na temat o. Pio. Każda wartościowa, otwierały mi oczy na sprawy religii, wiary, mistyki. Ta konkretna książka miała się zawęzić tylko do relacji o. Pio z Szatanem, jest zatem krótka i zwięzła. Czy poleciłabym ją? Sama nie wiem, choć wiem, że ja za jakiś czas przeczytam ją ponownie.

Ksiazka w polowie cytowana ale czyta sie dosc szybko. Wolalabym wiecej konkretow. Ogolnie warta przeczytania.

Nieduża książka i krótka recenzja. Niestety praca pana Tosattiego mnie nie zachwyciła. Głównie z tego powodu, iż sprawia wrażenie niedokończonej. Czytając ostatni rozdział, w którym egzorcysta Amorth opowiada o swoich spostrzeżeniach na temat ojca Pio, ma się wrażenie że książka kończy się w trakcie wywodu. Nie ma zakończenia czy podsumowania przedstawionych faktów. Nie ma końcowej refleksji która by zamykała całość. Także użycie nazwiska głównego egzorcysty Watykanu w tytule, wydaje mi się trochę nadużyciem. Z księdzem Gabrielem mamy do czynienia tylko w ostatnim rozdziale. Nie chcę nikogo źle oceniać, ale nazwisko Amorth zdaje się być doskonałym magnesem. Co zresztą widać po mojej skromnej osobie.

Tak jak sam tytuł mówi, książka opowiada o dręczeniach i atakach szatana na kapucyna z San Giovanni Rotondo. Przedstawione wydarzenia pochodzą od bezpośrednich świadków oraz z niepublikowanego dotąd dokumentu kanonizacyjnego Positio. Swoje świadectwo dają nie tylko księża, czy zakonnicy ale także ludność miejscowa i osoby postronne. Ojciec Pio , jak sam twierdzi, kontakt ze światem nadprzyrodzonym miał od najmłodszych lat. Sytuacja się pogorszyła w momencie gdy zdecydował się wstąpić do zakonu, przez co był dręczony nieustannie. Oprócz kontaktu z szatanem , ojciec Pio miał także wizje , w których ukazywał mu się Jezus Chrystus oraz Maryja. To właśnie Jezus miał przekazać misję do wykonania, w której zakonnik ma rozpocząć walkę z szatanem o ludzkie dusze.

Nie jest moim założeniem przekonywać do prawdziwości twierdzeń zawartych w książce, ale lektura tej pozycji może zachęcić wielu do zgłębienia wiedzy na temat ojca Pio. Czy miał on osobisty kontakt z Bogiem, czy jego stygmaty były prawdziwe tego nie wiem, ale jedno mogę po przeczytaniu stwierdzić, że był człowiekiem wielkiej i niezachwianej wiary. Dziwić może fakt, że nawet w samym kościele znaleźli się księża którzy wątpili w czystość intencji kapucyna. W książce jest mowa o utworzonym spisku który miał zdyskredytować zakonnika w oczach ludu. Według autora spisek ten miał sięgać aż to szczytów hierarchii kościelnej. Jak wiemy nie udało się oczernić ojca Pio, gdyż został wyniesiony na ołtarze przez naszego papieża Jana Pawła II.

W każdym przypadku, gdy mam do czynienia z książką na temat wiary, polecam ją tym którzy wierzą. Osoby które interesują się zgłębianiem tematu wiary, znajdą w tej książce coś dla siebie. Tak jak wspomniałem, wydaje mi się, ze temat dręczeń ojca Pio nie został w tej książce wyczerpany dlatego niech ta pozycja będzie pierwszym krokiem na drodze do poznania prawdy.

Polecam książkę osobą szukającym.

Ciekawy temat ale książka słabo napisana. Nie najlepszy styl, dużo powtórzeń, połowa to cytaty. Cieżko sie czyta.

Ciężko się czyta, bo fakt - dużo powtórzeń, dużo cytatów... Ale to są autentyczne fakty, widocznie autor właśnie tak chciał to pokazać.
Krótko - nie za dobrze się czyta, lecz można się dużo dowiedzieć.

Krótko - nie za dobrze się czyta, lecz można się dużo dowiedzieć.

Przybliża postać św. Ojca Pio i jego codzienną (!) walkę z szatanem. Wstrząsające, ale szkoda, że nie miała ta książa jakieś kolejności, bo wszystkie wydarzenia były poplątane ze sobą, ale szybko się czyta.

Hiob naszych czasów. Przez Boga naznaczony stygmatami. Pokazuje, że szatan istnieje i TYLKO człowiek pokorny jest w stanie przeciwstawić się złu i wygrać z Boga pomocą.

• Literatura faktu
  • Epoki posiadam
  • Bóg i religia
  • Ala kazać, ja słuchać..
  • Religia

Dodaj cytat z książki Ojciec Pio i szatan