Oświęcim. Hitlerowski obóz masowej zagłady

Wydawnictwo: Interpress
83-223-2377-8
historyczna
Agnieszka

Historia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, od momentu powzięcia decyzji o ulokowaniu obozu w Oświęcimiu aż do procesów zbrodniarzy oświęcimskich.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: http://antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046391/praca_zb...»

Jedna z pierwszych książek o tematyce obozów koncentracyjnych i obozów zagłady jaką przeczytałam i był to bardzo dobry wybór. Książka zajmuje się tematem w sposób kompleksowy - od powstania obozu do jego wyzwolenia oraz dalej, do procesów zbrodniarzy.

Rzetelnie, bez zbędnych osobistych komentarzy, autorzy opowiadają o praktycznie każdym aspekcie obozów. Poza tematami poruszanymi w większości książek o tej tematyce (eksterminacja, okrucieństwo SS-manów, cierpienie więźniów), dowiemy się wielu innych szczegółów dotyczących życia i pracy więźniów, przeczytamy jak wyglądał ruch oporu w KL i poza nim, oraz jak działała pomoc dla byłych więźniów po wyzwoleniu obozu.

Dużym plusem jest to, że mimo tematyki oraz dużej ilości faktów i danych, książka jest napisana w sposób przystępny dla czytelnika. Polecam, warto sięgnąć po to opracowanie.

Emilia Mondra | 2013-04-23
Przeczytana: 13 marca 2012

interesuje się 2wojną światową a szczególnie Holocaustem czytam wszystkie książki na ten temat. moim pragnieniem jest pojechać do Oświęcimia i się pomodlić za wszystkich ludzi którzy tam zostali na zawsze i za tych co przeżyli ten koszmar.

BezZnieczulenia | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 20 maja 2014

Czytałam jedynie fragmenty na konkretnie interesujące mnie zagadnienia ale naprawdę polecam. Napisana w bardzo przystępny sposób łatwy w odbiorze.

krystyna kalinowska | 2012-03-15

materiały dokumentalne, od powstania planu budowy do końca działania,
obozu zagłady...Wstrząsające fotografie.

kuleczka91 | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Książka bardzo ciekawa, dosyć szybko się ją czyta. Dużo ciekawych zdjęć. Polecam każdemu.

Karolina | 2016-03-06
sandra_MJ | 2016-02-18