Skała wichrów

Okładka książki Skała wichrów Jack Higgins
Okładka książki Skała wichrów
Jack Higgins Wydawnictwo: Amber Cykl: Sean Dillon (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Sean Dillon (tom 2)
Thunder point
Amber
1996-01-01
1996-01-01
83-7082-590-7
Piotr Jędrusik

Dawno nie czytałam książki ktorej bohaterowi postępowali by tak naiwnie i bezsensownie. Gdyby służby specjalne i terroryści faktucznie tak sie zachowywali, świat byłby spokojniejszych bo przeciętna emerytka dałaby sobie radę z takimi bandziorami jedną ręką i z zamkniętymi oczami 😉

To co u Higginsa jest najlepsze . Wątek drugiej wojny światowej i jego konsekwencje w czasach bieżących. Tym razem na tapecie powiązania elit brytyjskich z narodowym niemieckim socjalizmem . 40 lat po wojnie odnajduje się wrak niemieckiej łodzi podwodnej , a w nim dokumenty kompromitujące między innymi brytyjskie elity. Dillon był żołnierz IRA tym razem po stronie brytyjskich służb. Wartka akcja i świetny styl . Higgins to klasyka i nikt tego nie zmieni . Szkoda , że nasi wydawcy o nim zapomnieli .

Ta sama książka wydana pod dwoma różnymi tytułami "ThunderPoint" oraz "Skała wichrów"

Doskonała lektura na obecne wiosenne popołudnie. Wg mnie zdecydowanie lepsza pozycja z Dillonem, niż debiutancka "Hiena" (vel "Oko cyklonu").

Przeczytane po angielsku, ale nie umiem znaleźć tutaj tego wydania.

Przeczytane po angielsku, ale nie umiem znaleźć tutaj tego wydania.

Jest to prawdopodobnie najlepsza powieść napisana przez Jacka Higginsa.

Jest to prawdopodobnie najlepsza powieść napisana przez Jacka Higginsa.

• Higgins
  • Sensacja
  • Przeczytane 2023
  • Półka męża
  • Kryminał
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt

Dodaj cytat z książki Skała wichrów