Kwantowy atak

Wydawnictwo: Buchmann
NET FORCE: Knight Moves
Clancy, Tom, sensacja, FBI, przestępczość,
Mateusz

Net Froce - doborowy oddział FBI do walki z przestępczością internetową pod wodzą Alexa Michaelsa musi stawić czoło groźnej grupie przestępczej działającej na Bliskim Wschodzie. Jest rok 2011. W pobliżu granicy między Indiami a Pakistanem terroryści wysadzają pociąg, przewożący podzespoły służące do produkcji oprzyrządowania reaktorów atomowych. W jaki sposób się dowiedzieli o transporcie cennego ładunku? Jak weszli w posiadania informacji o dokładnej lokalizacji cennej przesyłki? A może udało się im dotrzeć do nich poprzez sieć, łamiąc szyfr teoretycznie nie do złamania?

źródło opisu: Buchmann, 2012

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Piotrek | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

To chyba moje 3 spotkanie z NetForce. "Kwantowy atak" to jak się można było spodziewać kontynuacja głównego wątku Alexa, Toni i Howarda z poprzednich części. Sama fabuła futurystyczna, bardzo amerykańska pomimo wątku współpracy z brytyjskim MI6, tak naprawdę nic nowego nie wnosi do literatury Clancy'iego. Jest tu oczywiście kunszt Toma w prowadzeniu wielu wątków jednocześnie, które mają "ręce i nogi" i sensownie się splatają, ale seria Netforce nie ma takiego wydźwięku jak chociażby "Polowanie na Czerwony Październik" albo "Suma wszystkich strachów". Historia wymyślona w tej części, jest lekka i przyjemna co czyni tę książkę dobrą na wieczorny weekend. Nie należy zaczynać poznawania Toma Clancy'iego od tej serii, bo was niestety nie wciągnie. Tylko dla zadeklarowanych fanów autora.

wiejskifilozof | 2012-11-07

Trochę by się przydało akcję przyspieszyć .

Moogwai89 | 2015-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2015

Dawno nie czytałem tak słabej powieści sensacyjnej. Połowa to wątki, które nie mają kompletnie żadnego znaczenia i nie popychają fabuły do przodu. Druga połowa jest potwornie nudna. W całej książce są może ze dwie i pół sceny akcji!!
Bohaterowie są nijacy, bezpłciowi, bez charakteru. Ich problemy osobiste mogą co najwyżej powodować uśmiech politowania. Relacje, które zachodzą między bohaterami, są niewiarygodne i zdumiewająco sztuczne.
Nikomu nie mogę polecić tej książki. To strata czasu. Powiem więcej, długo nie wezmę się za żadną powieść Toma Clancy'ego.

karpatkadobra | 2014-04-14
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

grałem w gry z serii Tom Clancy Splinter Cell i postanowiłem spróbować przeczytać jakąś książkę Toma Clancego, przeczytałem i się nie zawiodłem..bardzo fajna. będę czytał kolejne :)

Kamil Misztal | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 09 maja 2017

Ten Clancy to nie ten sam Clancy, z którym już miałem przyjemność. Taka nudna ta książka była, że aż żal o niej coś pisać.

Magda990 | 2013-06-13

Ciekawa,ale poprzednie części były lepsze... co prawda takiego rozwoju sytuacji się nie spodziewałam ale cóż związek głównego bohatera szans nie miał...

cygan79 | 2013-11-06
Przeczytana: 12 września 2013

Książkę przeczytałem, na początku trochę mnie ona nie wciągała ale później. Zaciekawiła mnie, choć i tak wiedziałem jaki będzie koniec

Paw | 2018-04-11
Wojciech | 2018-04-04