Kupa starych jaj - czyli mężczyźni w dziejach świata

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Load of Old Balls. Men in History
mężczyzna, biografia
ksenia

Od tysięcy lat mężczyźni rozpychali się łokciami, uzurpując sobie wyłączne prawo do dobrych pomysłów i robiąc wokół siebie wiele zamieszania. Jo Brand, znana angielska humorystka i ekspert w dziedzinie męskiego ego, uważnie przyjrzała się poczynaniom kilkudziesięciu tych największych, najsłynniejszych i najznamienitszych, po czym uznała, iż podręczniki historii wymagają drobnych poprawek i uzupełnień. Niniejsza książka stanowi owoc jej wieloletnich badań i dociekań.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Małgorzata48 | 2012-06-25
Przeczytana: 2011 rok

Jest to zwięzły, dowcipny, czasami frywolny, czasami super zjadliwy przewodnik po życiorysach sławnych mężczyzn, którzy ukształtowali nasz świat i opis "numerów", jakie wycinali. Są tu sylwetki współczesnych idoli (Dylan, Presley, Michael Jackson), także mężów stanu (Napoleon, Mussolini, Kennedy, Mao Tse Tung, Marks, Stalin, Juliusz Cezar), przywódców religijnych i politycznych (Mahomet, Budda, Marcin Luter, Marks, Stalin), a także wybitnych twórców i naukowców ( Michał Anioł, Z. Freud, Byron, Orwell). Niektóre biogramy są naprawdę prześmieszne, inne mniej. Czasem humor autorki jest wręcz wisielczy, ale poczucia humoru i ostrego języka trudno jej odmówić. Lekka i przyjemna lektura, zwłaszcza dla Pań, gdy są źle nastawione do płci męskiej.

agp84 | 2015-05-05
CzarekD | 2014-01-03