Wyścig do Renu 1940, 1944, 1945

Tłumaczenie: Władysław Jeżewski
Wydawnictwo: Magnum
The race for the Rhine bridges
83-85852-61-1
historia
pizmak

Trzykrotnie podczas II wojny światowej toczyły się zacięte walki o uzyskanie kontroli nad Renem, który z uwagi na swoje strategiczne położenie stał się newralgicznym teatrem działań wojennych. Alexander McKee opisuje wszystkie trzy batalie: zwycięską niemiecką ofensywę wojsk powietrznodesantowych z 1940 roku; operację Market-Garden zakończoną nieudanym desantem aliantów na Arnhem w 1944 roku...

Alexander McKee opisuje wszystkie trzy batalie: zwycięską niemiecką ofensywę wojsk powietrznodesantowych z 1940 roku; operację Market-Garden zakończoną nieudanym desantem aliantów na Arnhem w 1944 roku oraz ofensywę z 1945 roku. W tej ostatniej 21 Grupa Armii marszałka polnego Montgomery'ego i 12 Grupa Armii generała Bradleya ruszyły w wyścigu do Renu.

Do opisów bitew, rozgrywek dowódców, a także obrazów osobistych tragedii mieszkańców nadreńskich ziem, przez które przetoczyły się krwawe walki, autor włączył wiele żywych relacji świadków wydarzeń. Powstała ważna dokumentalna książka.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/books_thumbs/54.JPG