Szable i rapiery

Wydawnictwo: MON
83-11-06444-X
historyczna
efka

Kontynuacja powieści "Znak jastrzębca". Akcja powieści rozgrywa się w zajętym przez Szwedów Krakowie, w latach pięćdziesiątych XVII wieku.

Antoniuss | 2016-02-23
Przeczytana: listopad 2009

Akcja ,,Szabel i rapierów" rozgrywa się podczas potopu szwedzkiego, jednak trudno porównywać ją do powieści spod znaku płaszcza i szpady. Fabuła skupia się na spiskach i intrygach, konsekwentnie unikając pól bitewnych. Z pewnością jest to powieść pesymistyczna, a śledzenie szwedzkich sukcesów i upadku Rzeczypospolitej przyprawia o frustrację. Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo dobra książka, a zwroty akcji potrafią nieźle zaskoczyć.

Spaghetti57 | 2016-03-29
biawona | 2013-09-01