Coaching, czyli przebudzacz neuronów

Wydawnictwo: G+J
978-83-612-9947-9
Indygo

Początek to ważny moment. Nie można go pominąć. Tu - na początku - wszystko możesz zacząć. Może zdarzyć się, że jeden dzień zmieni całe Twoje życie. Napotkany człowiek, przeczytana książka, obejrzany film lub zasłyszane słowa. Mogą zmienić wszystko. Życie bowiem staje się w chwilach. Właśnie masz przed sobą taką szansę. Trzymasz ją w ręku. Może już ją przekartkowałeś. Jeśli choć raz w życiu...

Jeśli choć raz w życiu zadałeś sobie pytanie: Co dalej? Uwierz - powinieneś przeczytać tę książkę. Nie tylko dlatego, że to po prostu dobra lektura. Podyktowana doświadczeniem i przemianą wielu osób. Powinieneś ją przeczytać, bo dzięki temu przestaniesz tracić czas. Zaczniesz oddychać, poczujesz, że zmiana której pragniesz jest w zasięgu ręki.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Jasio | 2014-09-23

Mocną stroną tej książki jest zerwanie pojmowania coachingu jako zarezerwowanego tylko dla biznesu i ludzi sukcesu. Autor z tej przyziemnej polskiej perspektywy daje do myślenia a to już dużo.

comoda | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

Przesłuchałam w formie audiobooka. Książka ma lepsze i gorsze momenty, ale w zasadzie nie dowiedziałam się z niej niczego, czego bym nie wiedziała wcześniej. Rozwlekłe opisy fizyki kwantowej, którą najwyraźniej interesuje się autor i trywialna fabułka rodzinna, w którą stara się wpleść swoje coachingowe "mądrości". Ogólnie słabo i miałko, ale... że rozwój osobisty jest bardzo istotny i tak nie żałuję, że miałam z tą książką do czynienia - przynajmniej wiem z jakim formatem literackim łączy się nazwisko Bennewicz :D

Lisek | 2016-06-07

Z coachingiem książka ma wspólnego bardzo niewiele. Ot raczej z otwartym umysłem, światłością i świadomością, którą posiada już każda osoba interesująca się ową tematyką. Czy dla początkujących? Moim zdaniem dla nastolatków. Mogłaby być szkolną lekturą.
Całość to rozmowy autora z wymyślonymi bohaterami przedstawiającymi typowego Polaka - tłuka, prostaka, zaściankowca. Jako lektura szkolna mogłaby zrobić wiele. Dla dorosłej inteligentnej, światłej osoby raczej nic nie wniesie.

Ina | 2011-05-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

doświadczenia Pana Bennewicza opisane w sposób prosty a jednocześnie wnikliwy wzbogaciły moją praktykę coachingową a na wiele spraw zdołałam dzięki tej lekturze popatrzyć z innej perspektywy.

Agata Martyniszyn | 2015-06-20
Przeczytana: 15 czerwca 2015

"Książkę dedykuję wszystkim, którzy pragną się przebudzić" - Maciej Bennewicz
Książka fajnie napisana, nie jest to typowy poradnik zawierający teoretyczne rady, lecz zawiera on wplecioną historię, dzięki czemu łatwiej można się odnieść do własnego życia. Podzielona na rozdziały, na końcu każdego autor umieścił podsumowanie, wnioski i ćwiczenia. Zawarte w niej informacje są ciekawe i przydatne, bogactwo słów autora jest na wysokim poziomie. Lektura tej książki, uświadamia, otwiera oczy, pomaga wyjść z tunelu w którym większość ludzi żyje, pomaga patrzeć z innej perspektywy, panoramicznie.
Polecam.

BystryM | 2014-01-17

słaba, autor powiela mądrości innych autorów, lub powszechnie znane fakty. nudna, męcząca forma, nie przeczytałem całej. 3 gwiazdki za - 2 za dwa mądre zdania, które w zasadzie tylko mi o czymś przypomniały 1 za doskonały martekting wydawnictwa i pana B .

Kaś | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 15 marca 2016

Raczej dla żółtodziobów w temacie. Za autorem: taka trochę kwantowa zupa...

Bartek | 2014-05-25

Powyżej pewnego levelu - mało zaskakująca.
For beginning users :)

| 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Przeraża mnie pewność siebie, z jaką autor pisze o "psychologii kwantowej" (myśli zmieniają rzeczywistość etc., kwantowa natura świata, teoria nieoznaczoności, kot schroedingera nawet się wkradł), a w książce znajdują się takie "kwiatki" jak teoria HELIOcentryczna o Ziemi, wokół której krąży Słońce, planety, które świecą, zmiana drogi życiowej po przeczytaniu "Alchemika" Paulo Coehlo... Cisnęło mi się na usta tylko: "Don't bullshit, bullshitter". Miałam też wrażenie, że autor pisze w taki sposób, bo wie, jaki "target" sięga po takie książki - czytając miałam wrażenie, że z góry jest założone, że jestem naiwna i głupia (i że jestem kobietą - nie raz użyta została forma żeńska przy zwrotach do czytelnika). Strata czasu.

Asiek | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Kiedy przeczytałam opis tej książki stwierdziłam, że musi być naprawdę ciekawa, interesująca dlatego postanowiłam ją przeczytać. Spodziewałam się, że faktycznie ta książka w jakiś sposób wpłynie na moje dotychczasowe życie i spojrzenie na świat. Jednakże niestety bardzo się rozczarowałam czytając tą książkę. To kolejna książka z serii psychologia dla każdego, czyli najpierw zarysowujemy jakaś hipotetyczną sytuację a na koniec dajemy jakieś wnioski, czyli poddajemy człowieka psychoanalizie. Myślałam, że ta książka poruszy głębsze fazy człowieka, jednakże się rozczarowałam.