Psychologia konfliktów

Wydawnictwo: Biblioteka Moderatora
978-83-920207-5-2

Doświadczenie wejścia w konflikt z partnerem, przyjacielem lub jakąkolwiek inną osobą - sąsiadem, współpasażerem w tramwaju pozostawiają w nas zazwyczaj przykre wspomnienia. Spory budzą bowiem negatywne emocje: złość, gniew, poczucie krzywdy, niezrozumienia itp. Dlatego też instynktownie unikamy sytuacji konfliktowych. Konflikt w najszerszym rozumieniu pojawia się zawsze tam, gdzie istnieją sprzeczne dążenia, sprzeczne interesy. Konfliktów nie należy się jednak bać. Nie zawsze przecież muszą kończyć się porażką.
Jak zatem przejść przez liczne w naszym życiu konflikty, tak by z sytuacji niszczących związki z innym ludźmi zmieniać je w relacje budujące. Psychologia konfliktu Stanisława Chełpy i Tomasza Witkowskiego to drugie poszerzone i dostosowane do wymagań czytelników wydanie tej cieszącej się dużą popularnością książki. W kolejnych rozdziałach autorzy wyjaśniają, skąd biorą się konflikty, jaka jest ich istota, o czym warto pamiętać, rozwiązując konflikty i czy zawsze należy dążyć do ich rozwiązania. Podczas prezentacji różnych sposobów rozwiązywania konfliktów zwrócono uwagę, że niektóre z nich (kompromis, odwlekanie, ignorowanie konfliktu) z pozoru łagodzą konflikt, ale w rezultacie okazują się pseudorozwiązaniami i nie prowadzą do zadowalających efektów. Istnieje jednak szereg technik pomagających nam w świadomym rozwiązywaniu konfliktów.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: http://www.empik.com/psychologia-konfliktow-chelpa...»

Katrina | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, 2015
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Książka genialnie ukazuje teorie powstawania konfliktów. Posiada również dużo przykładów sporów z kraju, jak i areny międzynarodowej.
Każdy może ją potraktować jako swoisty przewodnik, biblie, vademecum:
-jakich zachowań unikać aby nie wywołać kłótni
-lub jak postępować żeby wywołać spór
i moim zdaniem najważniejsze
-jak powstały konflikt definitywnie (lub tymczasowo) zakończyć.
Witkowski ciągle trzyma poziom, nikt nie będzie zawiedziony ;)

Wojciech | 2016-03-23

Książka ta w sposób doskonały uzupełniła i usystematyzowała moją dotychczasową wiedzę. Zdefiniowała coś, co rozumiałem tylko intuicyjnie.

| 2016-08-14
Przeczytana: czerwiec 2016

Książka w łatwy i przystępny sposób ukazuje sposób w jaki rodzą się konflikty. Liczne przykłady sprawiają, że wiedza przedstawiona w książce pozostaje w głowie na dłużej, niż do egzaminu :)

cola | 2012-11-09

Świetna pozycja!!!