Psychologia konfliktów

Okładka książki Psychologia konfliktów Stanisław Chełpa, Tomasz Witkowski
Okładka książki Psychologia konfliktów
Stanisław ChełpaTomasz Witkowski Wydawnictwo: Biblioteka Moderatora nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Moderatora
2004-01-01
1995-01-01
978-83-920207-5-2
psychologia psychologia konfliktów

Okładka książki Psychologia dla trenerów Sławomir Jarmuż, Małgorzata Kossowska, Tomasz Witkowski
Psychologia dl... Sławomir Jarmuż, Ma...
Okładka książki Pseudonauka. Choroba, magia czy biznes? Janusz Goćkowski, Maciej W. Grabski, Barbara B. Gujska, Kazimierz Korab, Paweł Polak, Andrzej Śliwerski, Ryszard Stachowski, Tomasz P. Terlikowski, Tomasz Witkowski
Pseudonauka. C... Janusz Goćkowski, M...

Okładka książki Błądzą wszyscy (ale nie ja). Dlaczego usprawiedliwiamy głupie poglądy, złe decyzje i szkodliwe działania? Elliot Aronson, Carol Tavris
Błądzą wszyscy... Elliot Aronson, Car...
Okładka książki 50 wielkich mitów psychologii popularnej Barry L. Beyerstein, Scott O. Lilienfeld, Steven Jay Lynn, John Ruscio
50 wielkich mi... Barry L. Beyerstein...
Okładka książki Psychopatologia David L. Rosenhan, Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker
Psychopatologia David L. Rosenhan, ...

To co najbardziej przydało mi się po przeczytaniu tej książki to techniki wspomagające rozwiązywanie konfliktów. Wymieniono ich tu dosyć sporo. W zasadzie wydają się być pomocne jedynie w konfliktach z zaufanymi osobami, nie mniej jednak są to wskazówki, które mają swoją wartość. Książka ma bardzo dobrą strukturę. Wychodząc od nakreślenia przyczyn konfliktów, podając etapy ich rozwiązywania, opisując szczegółowo ich istotę, autor przedstawia szeroką listę pseudorozwiązań, pokazuje różne sposoby rozwiązań przy wprowadzeniu osób neutralnych jak również opisuje pozytywną rolę konfliktów i sytuacje specjalnego ich wprowadzania. "Psychologia konfliktów" jest książką, która obrazuje potężną rolę komunikacji w powstawaniu sporów i podkreśla znaczenie analizy i interpretacji konfliktu z różnych perspektyw, również z punktu widzenia drugiej strony spornej. Jest bogata w nawiązania historyczne, teorie psychologiczne i praktyczne rady. Optymistyczna w swym spojrzeniu, polecam wszystkim którzy za metodę rozwiązywania konfliktów zwykli uważać kompromis.

Nie mogę powiedzieć, że książka jest zła, ale spodziewałem się zdecydowanie więcej... Typowo polskie podawanie małoprzejrzystych przykładów, które niby mają rozjaśnić, a tak naprawdę jeszcze bardziej zapętlają to co czytelnik próbuje zrozumieć. Podsumowując, dużo krążenia wokół, ale brak sedna, tego co faktycznie istotne i praktyczne do zastosowania w sytuacjach konfliktowych.

Kompendium wiedzy o konfliktach. Podręcznikowe przedstawienie jego istoty, powodów, metod i technik rozwiązania. Uzupełniająca lektura również dla szukających wiedzy o negocjacjach. Wszystko podane czytelnym językiem, z zachowaniem ułatwiające czytanie struktury.

"Mogłaby" bowiem format (wydanie z 2015) niestety trąci budżetowymi pozycjami wydawnictw uniwersyteckich, a nieliczne przykłady w większości wymagają szerszego kontekstu.

Niezależnie warto sięgnąć i zachować na półce.

Mimo że książka powstawała z końcem poprzedniego wieku mogłaby konkurować ze współczesnymi poradnikami. ...

Krótki, popularnonaukowy poradnik radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi. Na pewno będę wracał do tej pozycji

Kiedy nadchodzi taka potrzeba by zgłębić temat konfliktów i jak je ugryźć, to polecam wszystkim książkę "Psychologia Konfliktów".
Bardzo ciekawie opisany został temat i przekazuje praktyczną wiedzę radzenia sobie z konfliktem, dodatkowo uzupełniając tą pozycję o bibliografię przydatną do uzupełnienia swojej wnikliwości w temat.

Książka genialnie ukazuje teorie powstawania konfliktów. Posiada również dużo przykładów sporów z kraju, jak i areny międzynarodowej.
Każdy może ją potraktować jako swoisty przewodnik, biblie, vademecum:
-jakich zachowań unikać aby nie wywołać kłótni
-lub jak postępować żeby wywołać spór
i moim zdaniem najważniejsze
-jak powstały konflikt definitywnie (lub tymczasowo) zakończyć.
Witkowski ciągle trzyma poziom, nikt nie będzie zawiedziony ;)

Każdy może ją potraktować jako swoisty przewodnik, biblie, vademecum:
-jakich zachowań unikać aby nie wywołać kłótni
-lub jak postępować żeby wywołać spór
i moim zdaniem najważniejsze
-jak powstały konflikt definitywnie (lub tymczasowo)...

Warta uwagi:)

Warta uwagi:)

Świetna pozycja!!!

Świetna pozycja!!!

• Psychologia
  • Popularnonaukowe
  • Psychologia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Psychologia konfliktów