Kusiciel demonów. Opowieść o Stefanie Żechowskim

Wydawnictwo: Towarzystwo Reklamowe Tilosz i S-ka
malarze, rysownicy, biografia
Camillos

To opowieść o zagubionym w zgiełku współczesności genialnym rysowniku z Książa Wielkiego, o egzaltowanym idealiście z małego miasteczka wyrzuconym z PZPR za nieprzestrzeganie dyscypliny i krnąbrność poglądową, o niebywałym ilustratorze, którego ilustracji i Wanda Wasilewska, i Leon Kruczkowski do swoich książek bali się przyjąć. Romantyczny kochanek, przybłęda z Mlecznej Drogi, winowajca bez...

Romantyczny kochanek, przybłęda z Mlecznej Drogi, winowajca bez winy zaplątany w tryby historii, zbuntowany wielbiciel utopii, pustelnik z wyboru.
Stefan Żechowski - kusiciel demonów.

źródło opisu: Towarzystwo Reklamowe Tilosz i Ska, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie