Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii

Making Jack Falcone. An Undercover FBI Agent Takes Down a Mafia Family
978-83-240-1623-5
gangster, mafia, agent, FBI
czarny_beranek

Niezwykła wyprawa w świat prawdziwej nowojorskiej mafii - lektura obowiązkowa dla fanów ”Ojca chrzestnego” i ”Rodziny Soprano”. Prawdziwy gangster nie nosi ani portfela, ani karty kredytowej. Gdy płaci, odlicza pieniądze z grubego pliku banknotów obciągniętych gumką. Na wierzchu zawsze trzyma banknot studolarowy. Prawdziwy gangster lubi dobrze zjeść. Gdy wybiera się na obiad, wie, gdzie...

Prawdziwy gangster nie nosi ani portfela, ani karty kredytowej.
Gdy płaci, odlicza pieniądze z grubego pliku banknotów obciągniętych gumką.
Na wierzchu zawsze trzyma banknot studolarowy.
Prawdziwy gangster lubi dobrze zjeść.
Gdy wybiera się na obiad, wie, gdzie podają najlepsze linguine z sosem z małży i homara arrabiata.
Nigdy nie zagląda do menu i wie, jak wywabić tłuste plamy z koszuli.
Prawdziwy gangster przywiązuje wagę do swojego wyglądu,
Gdy idzie na zakupy, kupuje najdroższe garnitury i buty.
Potrafi wycenić diament i powiedzieć, ile wart jest twój zegarek.

Tego wszystkiego musiał nauczyć się agent specjalny Joaquin Garcia, który - niczym bohaterowie Infiltracji czy Donnie Brasco - przeniknął do mafijnych struktur. FBI
nauczyło go jak mówi, je i zachowuje się chłopak z ferajny. Ta wiedza, w połączeniu z aktorskim talentem (i wielkim brzuchem!) Garci, uczyniły z niego prawdziwego mafioso, którego zdolności posłużyły do infiltracji rodziny Gambino. Jako Jack Falcone podjął się misji porównywalnej do tych, które znamy z kinowego ekranu. Ta historia jest jednak prawdziwa.

źródło opisu: znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

kasandra_85 | 2011-03-31
Przeczytana: marzec 2011

Przeczytana: 04 maja 2011

Któż nie oglądał "Ojca Chrzestnego" albo "Chłopców z ferajny"? A nie tak dawno pisałam nawet o książce "Krwawa forsa" Bradby'ego. Nie lubię porównywać książek, ale tym razem chyba tego nie uniknę.
Odnalazłam w Internecie informacje na temat Jacka Garcii i jego zdjęcia. To postać autentyczna - naprawdę był taki agent FBI, obecnie jest na emeryturze. Cała książka to jego wspomnieni z pracy w charakterze tajnego agenta. Garcia przeniknął w szeregi nowojorskiej mafii i przekazywał informacje na temat przestępstw, jakie popełniali mafiozi.
Większość książki to po prostu historie przekrętów, przestępstw różnego kalibru i innych łajdactw popełnianych przez gangsterów. Mimo że Jack się z nimi zżył, z niektórymi nawet zaprzyjaźnił, to najważniejsze nigdy nie umykało mu z oczu: gangsterzy to bezwzględni, chciwi i pozbawieni skrupułów przestępcy. Wielokrotnie podkreślał, że mit honorowego gangstera pokazany w "Ojcu chrzestnym" jest dawno przebrzmiały. Że złodziej i bandyta nie ma honoru -...

Muminka | 2016-11-03
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2016

Wciągająca relacja z pierwszej ręki jak działa mafia w Ameryce. Włoska rodzin nadal się ma dobrze, a CIA i FBI nie ustaje w wysiłkach, by przeniknąć jej szeregi i dopaść jak największą liczbę przestępców. Dosc kuriozalna opowieść o przygodach kubańskiego imigranta, który z całą rodziną opuścił wyspę gdy nastał reżim |Castro. Ojciec był urzędnikiem państwowym więc praktycznie walczyli o życie. PO kilkunastu latach zaś narrator wstąpił w szeregi tajniaków. Stworzył swojego aliasa, drobnego przestępcę handlującego czym się dało, załatwiającego samochody dla gangstera DePalmy, wkupującego się w jego łaski kartonami podrabianych papierosów. Jak Kubańczyk miał pozować na Włocha, odnaleźć się w przestępczej hierarchii. Historia mniej lub bardziej spektakularnych przekrętów, tylko że czasami ponosiła narratora fantazja i nie uniknął przechwalania się swoim sprytem i osiągnięciami. Romantyczna wizja lojalności względem szefa też jest tutaj obalona, bo jesteś lojalny wobec zwierzchnika na...

Agnesscorpio | 2011-03-27
Przeczytana: 26 marca 2011

Przykazania prawdziwego gangstera:
1.Nosi eleganckie ubrania i buty z najwyższej półki.
2.Jest zawsze dobrze obstrzyżony.
3.Regularnie odwiedza salon kosmetyczny, robi manicure i pedicure.
4.Nigdy nie nosi portfela, pieniądze spina gumką-recepturką, na wierzchu zawsze zostawiając banknot studolarowy.
5.Gdy płaci w barze za drinka, nigdy nie bierze reszty.
6.Swojego capo całuje w policzek na przywitanie.
7.Lubi dobrze zjeść, zna się na najlepszych potrawach, nigdy nie korzysta z menu.
8.Potrafi wycenić diament, rzucając na niego tylko okiem. To samo zrobi z Twoim zegarkiem.
9.Nigdy nie wchodzi do baru i nie pyta „jakie macie piwo?”
10.Daje komuś, komu chce okazać szacunek, kosztowne prezenty (które zapewne sam ukradł, albo „spadły z ciężarówki”).

To tylko kilka z wyznaczników prawdziwego gangstera, których musiał nauczyć się Joaquin „Jack” Garcia, tajny agent FBI, który przeniknął do struktur mafii rodziny Gambino i stał się jednym z nich. Jako Jack Falcone został bliskim...

mika_95 | 2015-05-22

Wzbudzić zaufanie w gangsterach nie jest łatwo. To prawda. Specjalny agent Joaquin musiał wiele się nauczyć, żeby zostać jednym z nich. Książkę czytałam z wielką przyjemnością. Warto przeczytać. Polecam.

LadyBoleyn | 2011-03-29
Przeczytana: 22 marca 2011

Przyznam, że z podziwem obserwuję pracę służb bezpieczeństwa, które poświęcają swoje życie na pomocy innym ludziom. I chyba niejeden z nas obejrzał film bądź serial, gdzie policja siłuje się z tymi „złymi” bandytami, zwykle, prawie zawsze, wygrywając. Te kryminalne intrygi, niepowtarzalna akcja czy też charakterystyczni bohaterowie sprawiają, że brutalny świat wydaje się być ciekawy. „Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii” spod pióra Joaquina Garcii i Michaela Levina, niewątpliwie potrafi wprowadzić czytelnika do mafijnych rozgrywek.

Joaquin Garcia to tajny agent FBI, któremu udało się wkroczyć do mafii i zyskać zaufanie ludzi, którzy gdyby dowiedzieli się kim naprawdę jest – zabiliby go bez chwili zastanowienia. Z powodu swojej tuszy i kubańskiego pochodzenia został uznany za gangstera, który potrafi zadbać o własne interesy i z którym współpraca może być owocna. Wkraczając do tego towarzystwa zmienił nazwisko na Jack Falcome oraz musiał...

Większość z nas oglądała film bądź serial czy czytała książkę, w której przedstawione zostały potyczki między policjantami a bandytami. Prawdopodobnie nie ma osoby, która miałaby wątpliwości, kto powinien stać po tej „dobrej” stronie prawa a kto po tej „złej”. Zdarzają się jednak przypadki, w których do końca nie ma pewności, po której ze stron stoi główny bohater. A jak jest w przypadku Joaquina Garcia głównej postaci i zarazem autora książki „Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii”?

Książka „Gangster. Prawdziwa historia…” to zapis wspomnień Joaquina „Jacka” Garcia kubańskiego pochodzenia agenta FBI, który dzięki swojemu wyglądowi w dużym stopniu odbiegającemu od norm pracownika służb bezpieczeństwa udaje się wkroczyć w szeregi mafii, nowojorskiej La Cosa Nostra.

Garcia wciela się w Jacka Falcone złodzieja i handlarza narkotyków z Włoch. Dzięki swojemu doświadczeniu i zdolnością aktorskim doskonale wczuwa się w swoją rolę. Jest nawet lepszy niż...

DziadekDoOrzechów | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

"Gangster" przedstawia historię tajnego agenta FBI, który wcielił się w rolę przestępcy, aby przeniknąć do mafii i poznać zasady jej funkcjonowania. "Jack" relacjonuje przebieg swojej służby, nie pomijając przy tym wysiłku i motywacji, towarzyszących mu podczas starania się o przyjęcie w elitarnym biurze śledczym w USA. Trzeba przyznać, iż główny bohater z lekkością i z dobrym poczuciem humoru przedstawia kulisy pracy "przykrywkowca", demaskuje absurdy rządzące FBI oraz krytykuje biurokrację, która wielokrotnie ograniczyła możliwości funkcjonariusza walczącego ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Z książki dowiemy się wielu ciekawostek dotyczących struktur mafijnych, które niejednokrotnie wywołają u czytelnika ogromne zdziwienie, czasem śmiech, a nawet pogardę. Poznamy prawdziwy obraz gangstera, który pozbawiony jest wszelkich zasad i który zupełnie odbiega od stereotypowego mafiozy z amerykańskich filmów sensacyjnych. Te cechy sprawią, iż prawdziwi fani kina gangsterskiego...

Piotrek | 2012-08-01
Przeczytana: 29 lipca 2012

Męska książka, dobra na weekend. Zawsze mam dystans do książek, które zaraz na okładce mają wytłuszczone stwierdzenie "Prawdziwa historia..." lub "...na faktach autentycznych.". Wiele razy, w moim przypadku, zapowiadało to katastrofę, nadmuchany medialny balon. Z "Gangsterem" jest nieco inaczej. Czyta się ciekawie i ma się odczucie, że jest się na planie filmu sensacyjnego o FBI i mafii. Sam Jack Garcia alias Falcone, nie zostawia suchej nitki nad mafią rezydująca w USA, ale także nad FBI, które okazuje się organem niczego nie potrafiącym zrobić lub skończyć, bo to banda karierowiczów w terenówkach z przyciemnianymi szybami. Stąd może ten autentyzm? Że FBI to jest świetne tylko w filmach? Przeczytajcie, będziecie wiedzieć jak żyć jak gangster, ale co ważne jak pozostać przy tym sobą.

Samash | 2011-04-12
Przeczytana: kwiecień 2011

Książka ta ma praktycznie dwóch autorów, gdyż spisał ja Michael Levin, ale historia jest autentyczna, jej głównym bohaterem jest Joaquin "Jack" Garcia. Garcia opowiedział swoją historię Levinowi. Opowieść ta nie jest zwykłym, sennym wspomnieniem. Czytając książkę wciągamy się w wir mafiosów, narkotyków, nielegalnych interesów.
W pierwszym rozdziale książki od razu zaczynamy od "gorącej akcji", tzn. nasz główny bohater wraz z dwoma gangsterami udają się do centrum handlowego po swoje pieniądze.
Główny bohater to Kubańczyk, który udaje Włocha, gdyż należy do przestępczej rodziny Gambio. Joaquin Garcia zastanawiał się, jak udało mu się ukryć przez 2,5 roku, to że jest tajnym agentem FBI.
Czytając książkę wydaje się, że Joaquin Garcia jest idealną osobą do prowadzenia dalszej akcji, która ma na celu rozbicie gangsterskiej familii.
Historia głównego bohatera zaczyna się w 1952 r. w Hawanie na Kubie, gdzie się urodził. Od najmłodszych lat chciał zostać tajnym agentem FBI. Jego rodzina...