Marco Polo : od Wenecji do Xanadu

Tłumaczenie: Marta Dziurosz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia [Rebis]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Marco Polo : from Venice to Xanadu
9788375102000
historia
hunter

Najgłośniejszy europejski badacz Azji, Marco Polo był szczególnym podróżnikiem i pierwszą osobą, która spięła ze sobą Wschód i Zachód. Jako uniwersalna ikona przygody i odkryć geograficznych, przez sześć wieków był obiektem powszechnej fascynacji. O jego wyczynach powstawały legendy i mity...

źródło opisu: http://sklep.biblionetka.pl/372356,Ksiazki_Literat...(?)

zbyszek | 2015-02-11
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Udana popularnonaukowa biografia Marca Polo jednego z dwóch największych podróżników ówczesnych czasów(drugi to Ibn Battuta).Autor konfrontuje opisaną w "Opisaniu świata" podróż na dwór Wielkiego Chana Kubilaja panów Polo i póżniejszych podróży w służbie Wielkiego Chana po jego imperium samego Marca z dzisiejszym stanem wiedzy.Przebijając się przez legendy ,pomówienia,oszczerstwa opowiada się za tym że barwna ,pełna zadziwiających opisów miast ,ludów,ich zwyczajów podróż Polo do Chin i po imperium Mongołów a po latach szczęśliwy powrót do rodzinnej Wenecji ,rzeczywiście miała miejsce.
Cóż więcej mógłbym napisać w tej krótkiej subiektywnej opinii na temat lektury Bergreena o tak znanej postaci w kulturze światowej.Chyba tylko to że książkę naprawdę warto przeczytać.Czyta się ją jak dobry bestseler z dziedziny literatury pięknej.

elpajaro | 2013-11-18
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze

Pomimo swojej historyczności szybko i łatwo się czyta. Co prawda są tam również zapiski innych postaci, co nie psuje relacji. Czytając odczułam klimat tamtych czasów. Na pewno to coś innego. Nie ma opisanych wielkich przygód, są relacjonowane poszczególne etapy poddania Marca chanowi. Ciekawa książka pozwalająca się oderwać od codzienności.

Wiesław | 2018-02-15

Bardzo dobra książka podróżnicza. Autor na tyle na ile mógł opierał się "oryginalnych" fragmentach. Dla mnie ciekawe są wątki o tym że Wencjanin nie był jedynym europejczykiem na dworze Kubilaj-Chana. Szkoda że nie ma szerszej relacji z Dalekiego Wschodu, ale i te szczątkowe informacje wystarczają by stwierdzić że Europa była zaściankiem ówczesnego Świata.

picioo | 2016-01-06
Przeczytana: 02 września 2015

Temat tak ciekawy, a jednak trochę nudna.

basqet88 | 2017-12-16
Przeczytana: 2008 rok